banner
Hata
 • [sigplus] Critical error: mod_sigplus (sigplus module) requires plg_sigplus (sigplus plug-in) to be installed. The latest version of plg_sigplus is available from JoomlaCode.

bahcesehir universitesi logo small

BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ

Burslar
ÖSYM Yerleştirme Bursları

ÖSYM Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunda Bahçeşehir Üniversitesi'nin %100 Burslu ya da %50 Burslu olarak belirtilen programlarından birini tercih ederek ÖSYM tarafından bu programa yerleştirilen ve kayıt yaptıran öğrencilere verilen öğrenim ücreti burslarıdır.

• ÖSYM bursları, öğrencilerin İngilizce Hazırlık Programı'nda geçirecekleri süre boyunca da geçerlidir.

• ÖSYM bursları, başarı durumundan bağımsız olarak normal öğrenim süresi boyunca kesintisiz uygulanır.

• ÖSYM bursları, öğrencinin Çift Ana dal ya da Yan dal programına devam etmesi durumunda bu programlar için de aynı oranlarda geçerlidir.

• Üniversitenin belirlediği programlar arasında yatay geçiş yapan ÖSYM burslu öğrenciler, yatay geçiş yaptıkları programda ÖSYM bursundan aynı oranda yararlanırlar.

ÖSYM Başarı Bursları

ÖSYM tarafından Bahçeşehir Üniversitesi'nin bir lisans programına yerleştirilen ve yerleştirme puan türünde Türkiye genelinde ilk 1000 arasına giren öğrencilere verilen burslardır.

ÖSYS Başarı Bursu, ÖSYM Yerleştirme Bursu dışında, başka bir bursla birleştirilemez.

Üniversite Başarı Bursu

Lisans öğrencileri için geçerli olmak üzere, İngilizce Hazırlık Programı'nı takip eden her akademik yılın sonunda CGPA sıralamasına göre, program birincilerine %100, ikincilerine %50 oranında burs verilmektedir. Bu burslar, öğrencilerin ödemekle yükümlü oldukları tutarlara oransal olarak uygulanır.

Yüksek Lisans ve Doktora Bursları

Bahçeşehir Üniversitesi Burs Yönergesine göre Yüksek Lisans ve Doktora Bursları :

I. Başarı Bursları :

a. ALES bursu; başvurulan programın puan türünde edinilecek en az 85 puan ve üzeri dereceler için %20 oranında burs verilmektedir.

b. Mezuniyet başarı bursu: Başvuru yapan adaylardan Lisans not ortalaması 3 ve üzeri olanlara %20 oranında burs verilmektedir.Doktora programları için; Mezuniyet Başarı Bursu, başvuru yapan adayın yüksek lisans mezuniyet ortalamasının 3.5 ve üzeri olması durumunda %20 oranında burs verilmektedir.

c. Dil başarı bursu: İngilizce programlara yapılan başvurularda gerekli olan dil puanlarını aşağıdaki şekilde sağlayanlara %10 oranında burs verilmektedir.

Bahçeşehir Üniversitesi dil sınavı: 80 puan ve üzeri,

TOEFL IBT 96 ve üzeri

IELTS 8.0 ve üzeri

KPDS 80 +

ÜDS 80 +

II. Kamu Kurum Çalışanlarına Uygulanan Burslar:

Kamu personeline Burs Komisyonunca belirlenen oranlarda burs verilmektedir. (Bu oran %50 olarak belirlenmiştir.)

III. Sözleşmeye Dayalı Özel Kurum (COOP)Bursları:

Bahçeşehir Üniversitesi CO-OP birimi ile anlaşma imzalamış kurum ve kuruluşların çalışanları, kurumda çalıştıklarını yazılı bir şekilde beyan ettikleri takdirde anlaşma sırasında belirlenen burs oranından faydalanmaktadır.

IV. Bahçeşehir Üniversitesi Mezunlarına Sağlanan Burslar:

Bahçeşehir Üniversitesi Mezunlar Derneği'ne üye olan mezunlarımıza Y.Lisans kayıtlarında %25 oranında burs verilmektedir.

**Bir öğrenciye belirtilen burs türlerinden verilen burslar birbirlerine eklenebilir ama öğrencinin alacağı burs tutarı hiç bir durumda %50'yi aşamaz.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.


Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

FOTO GALERİ

[sigplus] Critical error: mod_sigplus (sigplus module) requires plg_sigplus (sigplus plug-in) to be installed. The latest version of plg_sigplus is available from JoomlaCode.

KÜNYE

 • Kuruluş : 1998

 • Rektörü : Prof. Dr. Şenay Yalçın

 • Öğretim Üyesi Sayısı : 883

 • Öğrenci Sayısı : 13.561

 • Bu yıl alınacak öğrenci Sayısı : Ek kontenjanlar hariç 2480’dir.

 • Fakülte Sayısı : 9

 • Enstitü Sayısı : 3

 • Araştırma Merkezi Sayısı : 5

 • Yüksekokul Sayısı : 1

 • Öğrenim Ücretleri : 26.700 TL(10 TAKSİT), 25.400 TL(peşin ödeme)

 • İletişim Adresi :
  Çırağan Caddesi Osmanpaşa Mektebi Sokak No: 4 - 6 34353 Beşiktaş, İSTANBUL / TÜRKİYE
  Tel : 444 2864 (BUNİ)
  Fax : 0212 381 00 20
  web : http://www.bahcesehir.edu.tr


Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.