banner

Chevening burs başvuruları başladı
Birleşik Krallık Hükümeti tarafından 2014-2015 akademik yılı için verilecek Chevening Bursu Türkiye başvuruları başladı. Son başvuru tarihi 1 Kasım 2013.

Birleşik Krallık Hükümeti tarafından yürütülen Chevening burs programı sayesinde 1983’den bu yana tüm dünyadan 42.000 parlak ve başarılı öğrenci Birleşik Krallık’da eğitim görme fırsatını yakalamıştır.

Türkiye’deki Chevening programı, geleceğin liderleri ve karar vericileri ile kalıcı pozitif ilişkiler kurmak amacıyla hazırlanmış bir programdır. Chevening Programı, üstün liderlik becerileri gösteren genç profesyonellerin Birleşik Krallık’da bir yıl süreyle yüksek lisans eğitimi almalarına ya da kısa süreli araştırma çalışmaları yapmalarına olanak sağlamaktadır.

2014/15 Akademik yılı için Chevening Bursu Türkiye başvuruları 1 Kasım 2013 tarihine kadar devam edecektir.

Programın 2014/15 akademik yılı için başvuruları kabul edeceği öncelikli alanlar aşağıdaki şekildedir:

-              İnsan Hakları

-              Yargı Reformu / Hukuk

-              AB Uyum Süreci Reform Calışmaları

-              Çevre Calışmaları

-              Dış Politika ve Bölgesel Politikalar

-              Terörle Mücadele

-              Göç

-              Ticaret ve İş Refahı

Chevening Bursu karşılıksız bir burs olup İngiltere’de eğitim gördüğünüz 1 sene boyunca aylık konaklama ve yaşam masrafları, eğitim ücretleri, ekonomi sınıfı gidiş-dönüş uçak bileti, vize ücreti, kitap parası, tez parası gibi ödenekleri sağlamaktadır.

Bursa başvuru koşulları şu şekildedir:

-              T.C. vatandaşı olmak,

-              İlgili alanda en az 2 yıl iş tecrübesine sahip olmak,

-              Öğrenimini sürdürebilecek seviyede İngilizce dil yeterliliğine sahip olduğunu en geç 23 Haziran 2014 tarihine kadar belgelemek (IELTS 6,5 ; TOEFL IBT 79; Pearson PTE 58)

Adaylardan bursa başvurudan önce ya da başvuru ile eş zamanlı olarak İngiltere’de ilgili üniversitelere ve programlara başvuru yapmış olmaları beklenmektedir. Kabul alınmış olması zorunlu değildir. Mülakata davet edildikleri takdirde, adaylardan 2 adet referans mektubu istenecektir.

Bursa başvurduda bulunmak isteyen adaylar, en geç 1 Kasım 2013 tarihine kadar http://www.chevening.org/turkey/ web sitesinden başvurularını tamamlayabilirler.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.