Liselerarası tiyatro festivali İstek Dramafest 5 başlıyor
İSTEK Okulları tarafından her yıl düzenlenen İstek Dramafest’in 5.si başlıyor.

İSTEK Okulları, genç oyuncuları 5 yıldır tiyatro festivalinde buluşturuyor. İstanbul’daki liselerin tiyatro grupları, bu yıl da yeteneklerini Dramafest’te sahneleyecek.

Genç tiyatrocular, oyunculardan oluşan jüri karşısında oyunlarını sergileyecek, ödüllerini de değerli sanatçıların elinden alacak.

İSTEK DRAMAFEST’e başvurular 14 Mart Cuma günü sona erecek.

Festivalde sahnelenen oyunlar; en iyi oyun, en iyi dekor, en iyi kostüm, en iyi yönetmen, en iyi yardımcı kadın oyuncu, en iyi yardımcı erkek oyuncu, en iyi kadın oyuncu, en iyi erkek oyuncu, en iyi müzik, jüri özel ödülü ve mansiyon kategorilerinde değerlendirilecek.

12 Mayıs-2 Haziran 2014 tarihlerinde yapılacak festivalin ödül töreni, 7 Haziran 2014 tarihinde Yeditepe Üniversitesi İnan Kıraç Konferans Salonu’nda gerçekleşecek.

Ödül töreninde, öğrencilerin yanı sıra tiyatro dünyasının usta isimlerine de ödül verilecek. Öğrenciler de ödüllerini değerli sanatçıların elinden alacak.

Bilgi için:

İSTEK Okulları

Kurumsal İletişim Departmanı

0216 326 34 15 / 1113-1114-1118

www.istek.k12.tr/dramafest

twitter/istekdramafest

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.


Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile