Logo

13 ülkenin tarih öğrencileri İstanbul Şehir Üniversitesi’nde

Kategori: ETKİNLİKLER
Salı, 19 Haziran 2018 15:05 tarihinde oluşturulduİstanbul Şehir Üniversitesi aralarında Oxford, Stanford, Cambridge, New York ve Sorbon gibi dünyaca ünlü çok sayıda üniversitenin bulunduğu 13 ülkenin tarih öğrencilerini “Küresel Tarih Öğrenci Konferansı İstanbul 2018”de buluşturuyor.

sehir_uni_tarih“Küresel Tarih Öğrenci Konferansı İstanbul 2018” 22-24 Haziran tarihleri arasında İstanbul Şehir Üniversitesi Dragos Kampüsü’nde gerçekleştirilecek. İstanbul Şehir Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Tarih Bölümü tarafından düzenlenecek olan konferansa Amerika, Almanya, Birleşik Arap Emirlikleri, İngiltere, Fransa, Malezya, İtalya, Avusturya, Macaristan, Pakistan, Rusya, Yunanistan ve Türkiye’den tarih öğrencileri katılacak. Oxford, Stanford, Cambridge, New York ve Sorbon gibi dünyaca ünlü üniversitelerinden öğrencilerin katılacağı konferansın açılış konuşmasını İstanbul Şehir Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Abdülhamit Kırmızı yapacak.
Yale Üniversitesi’nden Dr. Daniel Steinmetz Jenkins ve Hawai’i Pasifik Üniversitesi’nden Prof. Dr. Jon Davidann’in de birer konuşma yapacağı konferans boyunca konuk öğrenciler İstanbul Şehir Üniversitesi’nde ağırlanacak.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.