banner

Üniversitede taşlı sopalı kavga
Hakkari'nin Yüksekova ilçesindeki olayları protesto etmek isteyen öğrencilerle karşıt görüşlü öğrenciler arasında kavga çıktı

akdeniz üniversitesi kavgaHakkari'nin Yüksekova ilçesindeki olaylar, Akdeniz Üniversitesinde protesto edildi.Yaklaşık 100 kişilik bir grup, rektörlük binası önünde toplandı. Basın açıklamasının ardından grup, Olbia Çarşısı'na yürümeye başladı. Bu sırada yaklaşık 10 kişilik karşıt görüşlü bir grup da protestoya tepki gösterdi. Öğrenciler arasında kavga çıkması üzerine polis, müdahale etti. 

Grup üyelerinin polis ekiplerine taş ve cam şişeleri atması üzerine polis, Toplumsal Müdahale Aracı (TOMA) ile göstericilere tazyikli su sıkarak dağıtmaya çalıştı.

Bir süre polise taş atan göstericiler, Akdeniz Üniversitesi Hastanesine doğru kaçtı. Hastane bahçesindeki güvenlik kulübesini ve iki bankamatiği tahrip eden göstericiler, hastanenin çıkışından kampüsu terk etti. 

Olaylar daha sonra sona erdi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.