banner

Karneleri verip tatile çıkan öğretmenlere inceleme
Van'ın Muradiye ilçesindeki ilkokulda görevli iki öğretmenin yarıyıl tatilini beklemeden karneleri hazırlayıp, okuldan ayrıldıkları ileri sürüldü. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü öğretmenler hakkında inceleme başlattı.

Van'ın Muradiye ilçesindeki bir ilkokulda görev yapan iki öğretmenin yarıyıl tatilini beklemeden hazırladıkları karneleri İş-Kur tarafından okulda görevlendirilen kişiye teslim ederek, ayrıldıkları ileri sürüldü.

Muradiye ilçesine bağlı Devetaş köyü Karavil mezrasındaki 2 derslikli Müzeyyen-Raif Kürümoğlu İlkokulunda eğitim gören 40 öğrenci için yarıyıl tatili bir hafta erken başladı. İlkokulda görevli iki öğretmenin hazırladıkları karneleri okulda çalışan İş-Kur elemanına öğrencilere dağıtılmak üzere teslim ederek, ayrıldıkları belirlendi. Hayırsever vatandaşlar tarafından gönderilen yardımları öğrencilere dağıtmak üzere okula gelen İlçe Milli Eğitim Müdürü Reşit Kütükçüoğlu, okulda kimseyi bulamayınca İş-Kur'dan görevlendirilen Nizamettin Sarı'ya öğretmenleri sordu. Kütükçüoğlu, öğretmenlerin karneleri tatilden bir hafta öncesinde hazırlayarak görevliye teslim ederek, okuldan ayrıldıklarını öğrendi.

Öğretmenlerin okulda bulunmadığına ilişkin tutanak tutan Kütükçüoğlu, yaptığı açıklamada, hayırsever vatandaşların gönderdiği yardımları öğrencilere dağıtmak için okula geldiklerini belirterek, "Ancak öğretmenler bize bilgi vermeden okulu İş-Kur'dan görevlendirilen elemana teslim edip gitmişler. Karneler de bu görevli tarafından öğrencilere dağıtılmış. Önemli bir mazeretleri olmadığı takdirde yasal işlem başlatarak öğretmenler hakkında gereken kanuni işlemi yapacağız. Öğretmenlerin, öğrencileri bir hafta önceden mağdur edip bizim bilgimiz dışında okuldan ayrılıp gitmeleri doğru bir şey değildir" dedi. 

Bu arada Kütükçüoğlu'nun beraberinde getirdiği yardımların başka bir köydeki öğrencilere dağıtıldığı bildirildi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.