banner

MEB’den ‘sahte hesap’ açıklaması
Milli Eğitim Bakanlığı, Twitter ve Facebook’ta Bakan Nabi Avcı'nın adı kullanılarak açılan hesapların tümünün sahte olduğunu bildirdi.

Milli Eğitim Bakanlığından, Twitter ve Facebook’ta  Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın adı kullanılarak açılan hesapların tümünün sahte olduğu", iki gündür söz konusu sahte hesaplar üzerinden "MEB Nabi Avcı istifa etti" türünden yalan haberlerin yayılmak istendiği bildirildi.

Milli Eğitim Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliğinden yapılan yazılı açıklamada, "Bugüne kadar defalarca açıkladığımız üzere Sayın Bakanımız Nabi Avcı’nın herhangi bir Twitter ve Facebook hesabı yoktur" denildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Twitter ve Facebook’ta Sayın Bakanımızın adı kullanılarak açılan hesapların tümü sahtedir. İki gündür bu sahte hesaplar üzerinden 'MEB Nabi Avcı istifa etti' türünden yalan haberler yayılmak istenmektedir. Sahte olduğunu defalarca açıkladığımız bu Twitter hesaplarından gönderilen sahte mesajları, yalan olduğunu bile bile haber diye sunan marjinal televizyon kanallarına ve internet sitelerine itibar edilmeyeceğinden eminiz."

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.