banner

Üniversitelilerden zam protestosu
Kırklareli'nde bir grup üniversite öğrencisi, ulaşım zammına tepki gösterdi.

Öğrenciler, Kırklareli Üniversitesi Kavaklı Kampüsünde, Kavaklı Belediyesi’nin ulaşım ücretlerini 1 lira 50 kuruştan, 2 liraya yükseltmesini protesto etmek amacıyla toplandı.

Daha sonra öğrenciler “Ulaşım ücretlerine yapılan zamlar geri alınsın" yazılı pankart açarak basın açıklaması yapmak üzere Kavaklı Belediyesinin önüne yürümek istedi.

Jandarma ekipleri yolu kapatarak grubun yürümesine izin vermedi. Grup, bunun üzerine, yolda bir süre oturma eylemi yaptı. Jandarma ekiplerinin uyarısıyla oturma eylemi sona erdi.

Ahmet Özcü, öğrenciler adına yaptığı açıklamada, zammın geri alınmasını istedi.

Öğrenciler, kampüs önünde bir süre oturma eylemi yaptıktan sonra olaysız dağıldı.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.