banner

Karnelerini böyle aldılar Türkiye’den karne manzaraları
Okul öncesi eğitim kurumları ile ilk ve orta dereceli okullarda okuyan yaklaşık 18 milyon öğrenci, bugün karne alarak 2 hafta sürecek yarıyıl tatiline girdi. İşte Türkiye’nin dört bir yanından karne manzaraları

Okul öncesi eğitim kurumları ile ilk ve orta dereceli okullarda okuyan yaklaşık 18 milyon öğrenci, bugün  karne alarak 2 hafta sürecekyarıyıl tatiline girdi.

2014-2015 eğitim öğretim yılının 15 Eylül Pazartesi günü başlayan ilk yarısı, öğrencilere karne dağıtımıyla sona erecek. Karne dağıtımının ardından yaklaşık 18 milyon öğrenci ve 900 bin öğretmen yarıyıl tatiline girecek. Eğitim -öğretim yılının ikinci yarısı, 9 Şubat Pazartesi başlayacak.

İşte Türkiye’nin dört bir yanından karne manzaraları;

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kilis Öncüpınar Konteyner Kenti'nde eğitim gören Suriyeli öğrenciler karnelerini aldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sakarya'nın Adapazarı ilçesinde 17 Ağustos Anaokulunda eğitim gören 5 yaşındaki üçüz kardeşler Simay, Emirhan ve Metehan Kızılkaya, ilk karnelerini aldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nadir görülen "Epidermolyssis Bullosa" adlı deri hastalığıyla dünyaya gelen 7 yaşındaki Elfida Gündüz, doktor olma hayaliyle başladığı eğitiminde ilk karnesini aldı. Elfida, hastalığı yüzünden kalem tutamadığı eliyle "çok iyi"lerle dolu karnesini tuttu. Evde eğitim hizmetinden yararlanan Elfida, başarı dolu karnesini evinde, yaşadığı ilçenin kaymakam ve milli eğitim müdürünün elinden aldı. Çiğli Kaymakamı Mustafa Arı, okuma azmiyle herkese örnek olan küçük kızı, hikaye kitapları ve küre şeklindeki dünya haritasıyla ödüllendirdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Tıp Fakültesi bünyesindeki Onkoloji ve Hematoloji bölümünde eğitim gören kanser hastası çocuklar, düzenlenen törenle karnelerini aldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Adıyaman'ın Kahta ilçesinde iki kolu olmayan öğrenci, karne heyecanını evinde yaşadı.

 

 

 

 

 

 

 

 

Yozgat'ta, doğuştan elleri ve sağ ayağı olmayan 7 yaşındaki Muhammet Enes Sarı, ilk karnesini aldı

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ardahan'da 2014-2015 eğitim-öğretim yılının ilk döneminin sona ermesiyle 21 bin 440 öğrenci karne aldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Van'da yarıyıl tatiline giren öğrenciler, karne almanın heyecanını yaşadı.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.