banner

MEB’den hayat boyu öğrenme kursiyerlerine önemli uyarı
Milli Eğitim Bakanlığı, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’ne bağlı mesleki eğitim merkezlerinde eğitim görenlere bu merkezlerin bilgisi dışında çeşitli illerde kendilerine belge verme vaadi ile para alındığı ve daha sonra bu kişilerin kayıplara karıştığı, dolayısıyla bazı vatandaşların dolandırıldığı bilgisi üzerine uyarıda bulundu.

Bakanlıktan yapılan açıklamada şu uyarı yapıldı;

“Bakanlığımız Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’ne bağlı mesleki eğitim merkezlerine çırak, kalfa ve ustalık eğitimine katılan vatandaşlarımızın başarılı olmaları halinde kendilerine kalfalık ve ustalık belgeleri verildiği bilinmektedir. Son günlerde çeşitli illerde vatandaşlarımızdan kendilerine belge verme vaadi ile para alındığı ve daha sonra bu kişilerin kayıplara karıştığı, dolayısıyla bazı vatandaşlarımızın dolandırıldığı Bakanlığımıza bildirilmiştir. İş yerlerine giderek onlara belge vaadiyle para talep eden kişi ya da kişilere itibar edilmemesi gerekmektedir.

Vatandaşlarımız, Millî Eğitim Bakanlığı İletişim Merkezimizin (MEBİM) 147 numaralı telefonunu arayarak eğitim ve öğretim başta olmak üzere Bakanlığımızca sunulan tüm hizmetlerle ilgili bilgi alabilirler.”

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.