banner

MEB, lise nakil sonuçlarını açıkladı
MEB nakil sonuçları için beklenen açıklamayı yaptı.
mebİlk nakil yerleştirme sonuçları bilgisini 13 Ağustos Pazartesi günü açıklayacağını duyuran Milli Eğitim Bakanlığı, bu sürecin ardından ikinci nakil sürecine geçiş yapacak. İlk yerleştirmede tercih ettiği herhangi bir okula yerleşemeyen öğrenciler, 2. nakil tercihi ile yeniden başvurularını gerçekleştirebilecek.
1. nakil yerleştirme sonuçları erişime açıldı. Binlerce öğrencinin merkezi atama sonuçlarının ardından gerçekleştirdikleri 1.nakil tercihi işlemi, sonuçları ile bugün MEB tarafından erişime açıldı. Bu aşamada yerleşemeyen öğrenciler, 2. nakil işlemi için harekete geçecek.
Sonuçlar için: http://www.meb.gov.tr/sinavlar/sorgu/lise_yerlestirme/2018_LISE_YERLES_ek_1_fgudtufrs984x/index.asp

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.