banner

Üniversitede cevap kağıtları işaretli sınav
Üniversitede öğrenciler soru kağıtlarında cevapların işaretlenmiş olduğunu görünce ne yapacaklarını şaşırdı.

Karadeniz Teknik Üniversitesinde (KTÜ) bir sınav, öğrencilere cevapları işaretlenmiş test verildiği iddiasıyla iptal edildi.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü'nde 'İcra İflas Hukuku' sınavına 50 öğrenci katıldı. A ve B grupları halinde yapılan sınavda A grubundaki öğrencilere normal soru kağıtları verilirken, B grubundaki öğrencilere ise cevapları işaretli kağıtlar dağıtıldı. İddialara göre gözetmen uyarıldı ancak sınav devam etti.

Yaşadıklarını anlatan öğrencilerden Maliye Bölümü 4'üncü sınıf öğrencisi 25 yaşındaki Tolga Dağ, sınav kağıtlarında doğru şıkların altının çizili olduğunu fark edince şaşırdıklarını söyledi. Dağ, "Sınav A ve B olmak üzere iki grup halinde yapıldı. B grubunda cevapları işaretlenmiş fotokopi sınav kağıtları dağıtıldı. Gözetmen uyarıldı ama sınava devam ettik. Bitime 10 dakika kala gözetmenler sınavın iptal edildiğini söyledi, kağıtları istedi" dedi.

Konunun araştırıldığı, sınavın daha sonra yeniden yapılacağı belirtildi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.