banner

Sendikacılık Akademisi kuruldu
İstanbul Aydın Üniversitesi Türk sendikacılığı tarihinde bir ilke imza atarak TÜRK-İŞ’in katkılarıyla İstanbul Aydın Üniversitesi Sendikacılık Akademisi’ni kurdu. İstanbul Aydın Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi tarafından çalışmaları yürütülen Sendika Akademisi geçtiğimiz günlerde İstanbul Aydın Üniversitesi Florya Yerleşkesinde başladı.Sendikacılık Akademisi kuruldu

İlk eğitim çalışmasına TÜRK-İŞ Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Naci Önsal, İstanbul Aydın Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erol Ulusoy, Gelişim Merkezleri Genel Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Ali İhsan Özeroğlu, Akademik Koordinatör Gülsüm Keske Vural ve yurdun çeşitli bölgelerinden gelen sendikacı kursiyerler katıldı.

Gelişim Merkezleri Genel Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Ali İhsan Özeroğlu, açılışta yaptığı konuşmada, sendikacılığın ve sendikaların varlığının gelişmiş demokrasilerin göstergesi olduğunu vurguladı. Sendikacılığın gelişiminin çalışma barışının da bir teminatı olduğunu belirten Özeroğlu, 30 yıl sonra böyle seçkin bir eğitimi seçkin bir üniversite olan İstanbul Aydın Üniversitesi’nde başlatılmış olmasının gururunu yaşadıklarını belirtti.

İstanbul Aydın Üniversitesi Sendikacılık Akademisi açılış programında söz alan İAÜ Rektör Yardımcısı Erol Ulusoy’da, ülkemizin vizyon ve misyon sahibi, bilginin peşinden koşan liderlerle kalkınacağını belirtti. Ulusoy, “Hangi alanda, hangi meslek grubunda olursa olsun, bilen ve bildiğini paylaşan bilinçli insanlar, topluma en iyi hizmet eden insanlardır” dedi. Ulusoy, TÜRK-İŞ ile İstanbul Aydın Üniversitesi arasındaki bu eğitim işbirliğinin, TÜRK-İŞ Genel Sekreteri Pevrul Kavlak ve Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Naci Önsal’ın büyük desteği ve teşvikiyle sağlandığını söyledi. Bu işbirliğinin, Türk sendikacılığının gelişimine büyük katkı sağlayacağını vurgulayarak, İstanbul Aydın Üniversitesi’nin bilginin toplumla paylaşılması konusunda her türlü akademik işbirliğine hazır olduğunu, çalışmalarına başlayan Sendikacılık Akademisi’nin, bu tür bir işbirliğinin en güzel örneği olduğunu belirtti. Ulusoy, eğitime katılanların, bugünkü durumları ile programın sonundaki durumlarını karşılaştırdıklarında, arada kişisel gelişimleri bakımından olumlu anlamda büyük bir fark göreceklerini de sözlerine ekledi.

TÜRK-İŞ adına söz alan Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Naci Önsal ise uzun bir aradan sonra, genç sendika yöneticilerinin eğitimi konusunda İstanbul Aydın Üniversitesi ile başlayan işbirliğinin önemine dikkat çekerek, eğitim programına katılan genç sendikacıların Türkiye sendikacılık tarihine geçeceklerini söyledi. Türk endüstri ilişkiler sisteminin içinden geçtiği sorunlara değinen Önsal, Üniversite ile TÜRK-İŞ işbirliğinin önemini bir kez daha vurgulayarak, bu programın başarısının programa katılan genç sendikacılardan geçtiğini, yapılacak sınavlarda başarılı olurlarsa sertifika verileceğini hatırlattı. Önsal, programın özellikle TÜRK-İŞ yöneticileri tarafından izleneceğini de ifade ederek başarılar diledi. 

Konuşmaların ardından, Sendikacılık Akademisi’nin ilk eğitimi yapıldı. İlk eğitim seminerleri, cumartesi ve pazar günleri günde 6 saat olmak üzere gerçekleştirildi.

Türkiye’de alanında önemli bir ihtiyacı karşılayan Sendikacılık Akademisi, toplam 12 hafta ve 144 saat sürecek programıyla, akademik bilgi ile donanmış geleceğin sendika yöneticilerinin yetiştirilmesi amaçlıyor.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.


Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile


Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.