MEB Taşra Teşkilatı Şube Müdürlüğü Sınavı başvuruları
29 Aralık 2013 tarihinde yapılacak olan MEB Taşra Teşkilatı Şube Müdürlüğü için Görevde Yükselme Yazılı Sınavı başvuru şartları ve tarihi açıklandı. Başvuru ücreti, başvuru kılavuzu ve sınav tarihi ile ilgili detaylar....

Eğitimtercihi- Milli Eğitim Bakanlığı Taşra Teşkilatı Şube Müdürlüğü için Görevde Yükselme Yazılı Sınavı başvuru tarihleri açıklandı. Bakanlık, bin 709 şube müdürü kadrosu ayırdı.

Taşra Teşkilatı Şube Müdürlüğü için Görevde Yükselme Yazılı Sınavı internet başvurusu ve onay süreci 1-8 Kasım 2013 tarihleri arasında Bakanlığın http://mebbis.meb.gov.tr internet adresinden yapılacak.  Görevde yükselme yazılı sınavına katılacak adayların listesi 11 Kasım 2013 tarihinde ilan edilecek. İlan edilecek bu listeye göre başvurular ÖSYM tarafından 13-19 Kasım 2013 tarihleri arasında alınacak. Görevde yükselme yazılı sınavı 29 Aralık 2013 tarihinde ÖSYM tarafından yapılacak.
Sınav ücreti ve sınav ücretinin yatırılacağı bankalar

Sınava girecek adaylar 13 – 19 Kasım 2013 tarihleri arasında, Akbank, Denizbank, T. Halk Bankası, T. Vakıflar Bankası, Kuveyt Türk Katılım Bankası, Türk Ekonomi Bankası, T.C. Ziraat Bankasının tüm şubeleri ve İnternet bankacılığı aracılığıyla ve PTT İş Yerlerinden sınav ücreti olarak ÖSYM adına 95,00 TL yatıracaklar

Kimler başvuru yapabilir?

Taşra Teşkilatı Şube Müdürlüğü Sınavı’na, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 68/B maddesine göre, lisans mezunlarından 10 hizmet yılını, iki yıllık veya üç yıllık yükseköğrenim mezunlarından 12 hizmet yılını tamamlayanlar başvuruda bulunabilecek.

Taşra teşkilatında görev yapanlar için;

Görevde yükselme yazılı sınavına başvuracak taşra teşkilatı personelinden Yönetmelikte aranan şartları taşıyanların başvuruları sırasıyla okul, ilçe ve son olarak il milli eğitim müdürlüğünce elektronik ortamda onaylanacak.

Merkez teşkilatında görev yapanlar için;

Görevde yükselme yazılı sınavına başvuracak merkez teşkilatı personelinden Yönetmelikte aranan şartları taşıyanların başvuruları Birimlerince incelenerek onaylanacak.

Görevde yükselme yazılı sınavına girecek personelin listesini http://ikgm.meb.gov.tr internet adresinde ilan edecektir. 

Detaylı bilgi için Tıklayın

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.