banner

MEB, 17 bin öğretmen atama takvimini açıkladı!
Atanamayan öğretmenlerin merakla beklediği Şubat ayında 17 bin öğretmen ataması ile ilgili takvim Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklandı.

ÖğretmenMilli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada öğretmen ihtiyacını karşılamak amacıyla 2012 Şubat Atama Dönemi'nde; ilk atama usulüyle KPSS-P10 puan üstülüğü esasına göre toplam 17 bin kadrolu öğretmen ataması yapılacağı duyuruldu. Başvurular 26 Ocak - 02 Şubat 2012 tarihinde alınacak. Atama sonuçları ise 03 Şubat 2012'de açıklanacak.

Atama yapılacak alanlar
Atama yapılacak alanlar, taban puanları, kontenjanları, başvuru ve atama şartları hazırlanarak Milli Eğitim Bakanlığı’nın http://ikgm.meb.gov.tr adresinde yayınlanacak olan Öğretmenlik İçin Başvuru ve Atama Kılavuzu (Şubat 2012)’nda gösterilecek. Başvuru ve atamaya ilişkin takvim şöyle:

2012 Şubat Dönemi Atama Takvimi
Duyuru Yapılması / Kılavuzun Yayınlanması (24 - 25 Ocak 2012)
Başvuruların Kabul Edilmesi (26 Ocak - 02 Şubat 2012)
Atamaların Yapılması, Sonuçların Basın ve Internet Yoluyla Duyurulması (03 Şubat 2012)
Atanan Öğretmen Adaylarının Göreve Başlamaları (06 Şubat 2012)

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.