banner

Teknoloji ve Tasarım öğretmenlerinden MEB’e çağrı!
TEF ve MEF mezunları Şubat 2012 atamalarında üçüncü öncelik haklarının devam etmesini istiyor. Uygulama değişmezse 350 kontenjan açıkta kalacak.

Teknoloji ve Tasarım ÖğretmenliğiBilindiği üzere 2011 yılında yapılan öğretmen atamalarında Teknoloji ve Tasarım bölümüne kaynak olan programların yeterli sayıda mezunu olmadığından Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu’nun kararı ile TEF ve MEF mezunları üçüncü öncelikli olarak atanmıştı. Yine bu kurulun aynı kararında uygulamanın 2011 yılı için sınırlı olduğu belirtilmişti. Ancak bu bölüme kaynak olan programların şu anda mezunu 20-30 civarında. Bu nedenle yapılacak olan atamada 386 kişi olarak verilen kontenjanın minimum 350' si boş kalacak.

“Alınan karar gözden geçirilsin!”
Konuyla ilgili çeşitli mecralarda açıklamalar yapan Teknoloji ve Tasarım öğretmenleri Milli Eğitim Bakanlığı’nın MEB'in elektronik branş sıralamasında Teknoloji ve Tasarım alanı seçilip taban puan 0 yazıldığında 386 kişilik kontenjan gözüktüğünü bildirdiler. Bu 386 kişinin çoğu özel şartları olan 28 ve 1 kodunu taşımadığını ve sistemin bu detayı ayırt edemediğini ve sadece bölümlerin toplam öğrenci sayısını gösterdiğini belirten Teknoloji ve Tasarım öğretmenleri “Başvuru ekranında tercih yapılırken sistem uyarı veriyor. Bu kişilerin büyük çoğunluğu özel şartlar taşımıyor. Zaten bu 386'nın hepsi özel şartları taşısaydı Ağustos 2011 atamasında üçüncü önceliklere sıra gelmezdi. Bunun için biz TEF ve MEF mezunları olarak üçüncü öncelik hakkımızın devam etmesini istiyoruz” dediler.
Sosyal medya üzerinden birbirleriyle diyalog halinde olan Teknoloji ve Tasarım öğretmenlerimin twitter hesabı ise şöyle: https://twitter.com/#!/TeknikEgitimmmm

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.