banner

Ömer Dinçer: 55 bin öğretmene ihtiyacımız var!
Bugüne kadar 554 bin öğretmenin atandığını, kendilerinin ise 300 bin öğretmen ataması daha yaptıklarını ve toplamda 662 bin kadrolu öğretmenin bulunduğunu kaydeden Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, “55 bin öğretmene daha ihtiyacımız var” dedi.

Ömer Dinçer 55 bin öğretmene daha ihtiyacı olduklarını açıkladıYarın yapılacak olan 17 bin öğretmen atamasından dolayı atanacak öğretmenlere şimdiden başarılar dileyen Bakan Dinçer, "Hepsinin olmasa bile önemli bir kısmının hayalleri gerçekleşmiş olacak" dedi.

Bugüne kadar 554 bin öğretmenin atandığını, kendilerinin ise 300 bin öğretmen ataması daha yaptıklarını ve toplamda 662 bin kadrolu öğretmenin bulunduğunu kaydeden Dinçer, 55 bin civarında da sözleşmeli öğretmen bulunduğunu söyledi. "Şuanda 55 bin öğretmene ihtiyacımız var" diyen Dinçer, Bakanlığın ileriye yönelik bütün hedeflerinin ve programlarının tamamlandığında ise öğretmen ihtiyacının 126 bin olacağını ifade etti. Şuan piyasada 264 bin kişinin öğretmen olmak için beklediğini kaydeden Dinçer, bu rakamın ise kendilerinin kadro ihtiyacı duydukları öğretmen sayısının yarısı kadar olduğunu belirtti.
 

Eğitim fakültesi sayısı çok fazla

Öğretmen olabilmek için fakültelerden mezun olan öğrencilerin sayılarının da çok fazla olduğunu kaydeden Dinçer, mezun olan öğrenci sayısı ile bakanlığın ihtiyaç duyduğu öğretmen sayılarının sıkıntı oluşturmaması için ileriye yönelik planlamalar yaptıklarına vurgu yaptı. "Bundan sonra hangi alanda ne kadar öğretmene ihtiyaç duyduğumuzun planlamasını yapıyoruz" diyen Dinçer, bununla ilgili bakanlık içinde bir birim bile kurduklarını kaydetti.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.