banner

7. Ulusal Eğitim Kongresi Malatya’da yapılacak
7. Ulusal Eğitim Yönetimi Kongresi’nin Eğitim Yöneticileri ve Eğitim Deneticileri Derneği (EYEDDER) ve İnönü Üniversitesi Eğitim Fakültesi işbirliği ile 24-26 Mayıs 2012 tarihlerinde Malatya’da yapılacak.

7. Ulusal Eğitimciler KongresiAna teması “Eğitim Sisteminin Örgüt ve Yönetim Sorunları” olan 7. Ulusal Eğitim Yönetimi Kongresi’nde uygulamaya yönelik sorunlara yer verilecek. Kongrenin alt temaları arasında Milli Eğitim Bakanlığı’nın yeniden yapılanması, eğitim sisteminde kayıt, devam ve okul terki, öğretmen istihdamı ve işsizlik, eğitimin niteliği ve öğrenci başarısı, eğitim alanında akademik yayın ve yayıncılık, eğitim yönetimi ve denetiminde değerler, taşımalı eğitim, yatılı ve pansiyonlu okullar, eğitim yönetiminde uzmanlık alanları, eğitim sisteminde uzun vadeli eğilimler, eğitim yönetiminde lisansüstü eğitimin sorunları yer alıyor.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Kongre Eş Başkanı Prof. Dr. Burhanettin Dönmez öğretim üyeleri, doktora ve yüksek lisans öğrencileri, eğitim denetmenleri, okul müdürleri ve öğretmenlerin kongreye davetli olduklarını belirterek “Eğitim ve yönetim sorunlarının bilimsel veriler ışığında tartışılacağı 7. Ulusal Eğitim Yönetimi Kongresi’ne ev sahipliği yapmaktan büyük mutluluk duyuyorum” dedi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.