banner

Sınava büyüteçle hazırlanıyor
Van'ın Muradiye ilçesinde yaşayan 20 yaşındaki Rıdvan Çolak, gözlerindeki rahatsızlık nedeniyle sınava büyüteçle hazırlanıyor.

Babacan Köyü İlköğretim Okulu'nda hizmetli olarak görev yapan Rıdvan Çolak, gözlerindeki kayma ve katarakt rahatsızlığı nedeniyle görmekte sıkıntı yaşıyor.

Rahatsızlığına rağmen okuldaki işini en iyi şekilde yapmaya çalışan Çolak, işi dışındaki zamanlarını ise üniversite sınavına hazırlanarak geçiriyor.

Kitapları okumakta güçlük çeken Çolak, üniversiteye hazırlık kitaplarındaki yazıları da büyüteç yardımıyla görebiliyor.

Tek hayalinin üniversiteye gitmek olduğunu belirten Çolak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, gözlerindeki rahatsızlığın doğuştan olduğunu, eğitimi süresince de gözlerindeki problem nedeniyle büyük sıkıntı yaşadığını söyledi.

Çolak, ailesinin maddi durumunun düşük olması nedeniyle tedavi olamadığını ifade ederek, ''Benimle aynı durumda olan 19 yaşında bir kız kardeşim var. Eğer tedavimiz mümkün ise okumak için hayırseverlerden beni ve kardeşimi tedavi ettirmelerini istiyorum'' ifadelerini kullandı.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.