banner

Ankara’ya yeni bir eğitim kurumu geliyor
Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları, 15 milyon dolarlık yatırımla Ankara’daki ilk kolejini açmaya hazırlanıyor. Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Enver Yücel, Eylül ayında eğitime başlayacak kolejin dünya çapında bir okul olacağını iddia etti.

Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları, Eylül ayında Ankara’daki ilk kolejini açmaya hazırlanıyor. Bin 200 öğrencinin eğitim göreceği kolejde 300 kişiye de istihdam sağlanacak.

Çayyolu’nda eğitime 15 milyon dolarlık bir yatırım gerçekleştireceklerini anlatan ahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Enver Yücel, “Bahçeşehir Kurumları, Ankara’daki ilk kolejini açarken, Türkiye’ye de 28. okulunu kazandırmış olacak” dedi.

Dünya çapında olacak

Kolejde anaokulundan liseye kadar her kademenin bulunacağını belirten Yücel, şunları söyledi: “Bahçeşehir Kolejleri’nin fiziki yapısı tamamen eğitim ihtiyaçlarına göre şekillendiriliyor. Okul hizmete girdikten sonra, gerek teknolojik altyapısıyla gerek fiziki imkanlarıyla, gerekse de eğitim kadrosuyla Ankara dünya çapında bir koleje sahip olacak. İddia ediyoruz, kolejimiz dünyanın önde gelen okullarıyla yarışır hale gelecek.

Almanca ve Fransızca olmak üzere üç yabancı dil eğitimi verilecek

Eylül ayında eğitim öğretim hayatına başlayacak olan ve İngilizce, Almanca ve Fransızca olmak üzere üç yabancı dil eğitimi verilecek olan okulumuzda, dünyanın günümüzde benimsemiş olduğu ‘Değerler felsefesi’ni yerleştirmek istiyoruz. Fransızca eğitim alan öğrencilerimiz, tatillerde Lozan’daki kampüsümüzde öğrenimini devam ettirme imkanı bulurken, Almanca eğitim alan öğrencilerimiz de yine tatillerde Berlin’deki eğitim merkezimizde takviye çalışmaları yapabilecek.

Sanat Fabrikası kurulacak

Öte yandan okulumuzda bilim ve teknolojik çalışmaların yanı sıra, öğrencilerimizin kültür sanata da duyarlı bireyler olarak yetişmesi için bir ‘Sanat Fabrikası’ oluşturacağız ve kişiye özgü öğretim sistemini yerleştireceğiz.”

Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Ankara Temsilcisi Ali Arslan da, yapılacak okulun Ankara’da eğitim için önemli bir adım olduğunu belirtirken, dünyanın önde gelen eğitim kurumlarıyla da işbirliği içinde olduklarını kaydetti.

(hürriyet)

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.


Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile


Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.