banner

Doğa Okulları’nda hedef 5 yılda 200 okul
Doğa Okulları’nın yeni sahibi Ömer Saçaklıoğlu, Doğa Okulları'na her yıl 100 milyon dolar, 5 yıl içinde 500 milyon dolar yatırım yapacaklarını söyledi. Okul sayısını da 200’e çıkarmayı hedefleyen Saçaklıoğlu, “5 yıl için 500 milyon dolar yatırımla Türkiye’de eğitim alanında bir ilki gerçekleştiriyoruz. Sırada ise üniversite var”dedi.
omer_sacaklioglu_doga106 okul, 70 bin öğrenci, 8 bin öğretmen ve 11.000 çalışanı ile global bir marka olan Doğa Okulları, el değiştirdikten sonra hedef yükseltti. Metal Yapı Konut Yönetim KuruluBaşkanı Ömer Saçaklıoğlu tarafından satın alınan Doğa Okulları, 5 yıl içinde 500 milyon dolar yatırım yaparak, okul sayısını 200’e çıkarmayı planlıyor.
Saçaklıoğlu, öğrenci ve aileleriyle yüz binlerce kişilik dev bir aileyi bünyelerine kattıklarını belirterek, “Türk eğitim camiasının en büyük okullar zinciri olarak görülen Doğa Okulları, vizyonu ile çağa uygun, modern bir eğitim kurumu olarak yoluna devam edecektir. Doğa Okulları, eğitime kazandırdığı özgürlükçü, inovatif, kapsayıcı ve rekabetçi yaklaşımıyla, önemli bir marka olarak görüyoruz” dedi.
Doğa Okulları’nda sadece akademik başarıyı değil, sanat, spor, kültür ile içe içe, içinde yaşadığı topluma sorumluluk duyan, kaliteli bir yaşama sahip, özgüveni yüksek bireyler yetiştirmeyi hedeflediklerini anlatan Saçaklıoğlu, “15 Temmuz FETÖ/PDY darbe girişimi eğitimin bir kez daha önemini ortaya koymuştur”açıklamasında bulundu.
CUMHURİYET’İN 100. YILINA YAKIŞACAK BİR EĞİTİM KURUMU
Cumhuriyetin 100. yıl coşkusuna yakışacak şekilde yatırımlar yapacaklarını anlatan Ömer Saçaklıoğlu, “Darbe sonrası Türkiye’ye karşı yatırım yapılmaz algısına inat olarak bu satın almayı gerçekleştirdik. Metal Yapı Konut olarak, başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere yüce Türk halkının dik duruşu ve taviz vermez yaklaşımına millet olarak çok şey borçluyuz. Özellikle bu süreçte bize düşen bu satın almayı gerçekleştirerek, Cumhuriyetin 100. yıl kuruluş yıldönümüne yakışacak, çağa uygun modern bir eğitim - öğretim kurumu yapmayı hedefliyoruz” dedi.
TÜRKİYE’NİN ÖNEMLİ BİR MARKASI
Bilim ve teknolojinin olanaklarını en verimli şekilde kullanarak öğrencilerinin yetenek, ilgi ve hedefleri doğrultusunda akademik kariyerlerine yön vermeyi amaçladıklarını anlatan Saçaklıoğlu, “Doğa Okulları, yüksek eğitim standartlarıyla Türkiye’nin önemli bir markasıdır. Cumhuriyet ışığında topluma lider ve model olabilecek, eğitimdeki tüm yeniliklere açık ve vizyon sahibi öğrenciler yetiştirmeyi hedefliyoruz” şeklinde konuştu.
dogaÜLKEMİZE ÇAĞDAŞ, MODERN OKULLAR KAZANDIRACAĞIZ
Bugüne kadar ülkeye büyük yatırımlar kazandırdıklarını vurgulayan Saçaklıoğlu, “Yarattığımız katma değerle ülkemiz adına gurur verici işler yaptık. Ülkemizden kazandığımızı yine ülkemize yatırım yaparak yolumuza devam ediyoruz. Herşeyimizi bu ülkeye borçluyuz. Yarınlarımıza yönelik yüksek standartlarda eğitim yapacak okulların yenilerini eklemek bizleri gururlandıracaktır. Şimdi eğitim alanına yönelerek,ülkemize çağa uygun ve modern okullar kazandıracağız” dedi.
Okulları satın almasıyla birlikte algı operasyonuna maruz kaldıklarını anlatan Saçaklıoğlu, “Yüzde yüzü tarafımdan satın alınan okullarla ilgili, internet sitelerinde haberler yapılarak bir algı operasyonu yürütmeye çalışanlar var. Bu vesile ile bir kez daha belirtiyorum, okulların yüzde yüz sahibi benim. Gelecek hiçbir iç ve dış ortaklığa da kapalıyız. Metal Yapı Konut, satın alma operasyonunun tek başına gerçekleştirecek güçlü bir ekonomik yapıya sahiptir” diye konuştu.
OKULLARIMIZ PLANLANAN TARİHTE AÇILACAK
Yapılan yalan haberlerle, öğrenci ve velileri rahatsız etmeye çalışanların olduğuna işaret eden Saçaklıoğlu, “Yaptırılan haberler, maalesef birilerine hizmet ediyor. Öğrenci ve velilerimize rahat olmalarını okullarımızla ilgili herhangi bir hukuki sürecin yürümediğini duyururuz. okullarımızın planlanan tarihte açılacaktır” ifadeseni kullandı. Doğa Okulları’nın çağa uygun, modern eğitim sistemi ve çevre dostu olarak eğitim çalışmalarını sürdüreceğinin altını çizen Saçaklıoğlu, eğitim camiasının lideri olarak büyük bir sorumluluk içinde hareket edeceklerini söyledi.
DOĞA’NIN BÜYÜME TRENDİ ÜNİVERSİTE İLE DEVAM EDECEK
Ana sınıfından başlayarak, ilkokul, ortaokul ve lise eğitimi ile güçlü bir akademik yapıya sahip olduklarını vurgulayan Saçaklıoğlu, bünyelerine kuracakları veya başarısı güçlü bir üniversiteyi de katarak yola devam edeceklerini vurgulayarak, şöyle devam etti: “Eğitim modelimizle her zaman fark yaratmaya devam edeceğiz. Güçlü akademik yönümüzle ve 5 yıl içindeyapacağımız 500 milyon dolar yatırımla, okul sayısını 200’e çıkarmayı hedefliyoruz. Bu hedefe ayrıca kurulacak veya satın alınacak üniversite ile yola daha güçlü devam etmek istiyoruz.”

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.