banner

ÖSYM formasyon yerleştirme tercih sonuçları Tıkla öğren
ÖSYM, formasyon yerleştirme tercih sonuçları 17 Aralık 2013 saat 09:30 itibariyle açıklandı mı? Pedagojik formasyon (öğretmenlik sertifika progamlarına giriş) yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM formasyon yerleştirme sonuçları ile ilgili bir açıklama yaptı mı? 

6 Aralık 2013 tarihinde sona eren Pedagojik formasyon yerleştirme tercih sonuçları geçen hafta açıklanması gerekirken açıklanmadı. Adaylar, merakla formasyon yerleştirme sonuçlarının açıklanmasını ve üniversitelere kayıt yaptırmayı bekliyorlar. ÖSYM’den henüz resmi bir açıklama yapılmazken formasyon yerleştirme sonuçlarının bu hafta içi açıklanması bekleniyor.

Pedagojik formasyon eğitimi sertifika programları için yerleştirme tercihleri 28 Kasım-6 Aralık 2013 tarihleri arasında alındı. ÖSYM tarafından alınan formasyon yerleştirme tercih sonuçlarının bu hafta içinde açıklanması bekleniyor.

ÖSYM, 6 Aralık’ta sona eren pedagojik formasyon yerleştirme tercih sonuçlarını bu hafta açıklayacak. Öğretmenlik sertifika programları 2013-2014 öğretim yılı için formasyon yerleştirme sonuçlarının bu hafta içinde açıklanması bekleniyor.

ÖSYM'den yapılan formasyon yerleştirme sonuç açıklaması;

Yerleştirme sonuçları ÖSYM’nin İnternet sayfasında yayımlanacak, adaylara belge gönderilmeyecektir.

Programlara yerleşen adayları gösteren fotoğraflı yerleştirme sonuçları, adayların yerleştirildikleri programların bağlı olduğu üniversite rektörlüklerine ÖSYM tarafından elektronik ortamda gönderilecektir. Üniversiteler tarafından kayıtlar yerleştirme sonuçları açıklandıktan sonra 5 iş günü içerisinde yapılacaktır.

Yerleşen adaylar kayıt işlemleri için ilgili üniversiteye başvuracaklardır. ÖSYM’nin yükseköğretim kurumlarındaki kayıt işlemleri ile hiçbir ilişkisi yoktur. Bu konudaki başvuruların doğrudan ilgili yükseköğretim kurumlarına yapılması gerekmektedir.

Formasyon kaydı için gereken belgeler

Kayıtlar yerleştirme sonuçları açıklandıktan sonra 5 iş günü içerisinde üniversiteler tarafından yapılacak. Kayıtta adaylardan, dilekçe, onaylı mezuniyet belgesi, transkript, nüfus cüzdanı fotokopisi, 2 fotoğraf, öğrenim ücretinin ilk taksitinin yatırıldığını gösteren belge istenecek. Programdan alınacak ücret 2 bin 54 lirayı geçemeyecek.

Programa başlayanlar ilk hafta içinde yükseköğretim kurumlarında pedagojik formasyon eğitimi kapsamında daha önce alıp başarılı oldukları derslerden muaf tutulmak için başvuruda bulunabilecek. Öğrencilerden, muaf olunan dersin kredisine göre belirlenen ücret alınmayacak.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.


Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile


Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.