banner

KPSS lise ve önlisans (iki yıllık) başvuruları ne zaman?
2014 KPSS ortaöğretim (lise) ve önlisans (iki yıllık) sınav ve başvuru tarihleri ne zaman?

Eğitimtercihi- Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Ortaöğretim (lise) düzeyi ve Önlisans (2 yıllık) düzeyi başvuru tarihi 30 Haziran-16 Temmuz 2014 tarihleri arasında ÖSYM tarafından yapılacak.

KPSS lisans düzeyi başvuruları bugün başladı. 5-6 Temmuz’da yapılacak KPSS lisans başvuruları 14 Mayıs’ta sona erecek. KPSS ortaöğretim ve önlisans düzeyi sınav ve başvuru tarihleri ile ilgili okurlardan çok sayıda soru gelmesi nedeniyle 2014 KPSS Ortaöğretim (LİSE) ve KPSS Önlisans (İki Yıllık) düzeyi sınav ve başvuru tarihlerini bir kez daha paylaşıyoruz.

KPSS Ortaöğretim (LİSE) düzeyi başvuru tarihi 30 Haziran-16 Temmuz 2014 tarihleri arasında ÖSYM tarafından alınacak. Başvuru kılavuzu henüz yayınlanmadı. Adaylar başvurularını ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr/ internet adresinde başvuru tarihleri içinde yayınlanacak KPSS ortaöğretim/önlisans düzeyi başvuru kılavuzuna göre yapacak.

KPSS Önlisans(İki Yıllık) düzeyi başvuru tarihi KPSS Ortaöğretim (LİSE) düzeyi başvuruları ile aynı anda 30 Haziran-16 Temmuz 2014 tarihlerinde ÖSYM tarafından alınacak. Kılavuzlar henüz yayınlanmadı.

KPSS ortaöğretim ve önlisans düzeyi sınav tarihleri ise şı şekilde;

KPSS Önlisans (İki Yıllık) 27 Eylül 2014

KPSS Ortaöğretim (LİSE) 28 Eylül 2014 

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.