banner

Askeri lise sınav başvuruları başladı
2013 Askeri Liseler ile Bando Astsubay Hazırlama Okulu sınav başvuruları bugün başladı.

2013 Askeri Liselere Giriş Sınavı (ALS) başvuruları bugün başladı. Sınav, 21 Nisan 2013 tarihinde yapılacak.

Başvuru kılavuzu için tıklayın

Askeri Liseler ile Bando Astsubay Hazırlama Okulu’nda öğrenim görecek öğrencileri seçme sınavı  (2013-ALS) başvuruları 11 Şubat- 08 Mart 2013 tarihleri arasında alınmaya başlanacak.

ÖSYM’den yapılan 2013 ALS sınav açıklaması şöyle;

2013-Türk Silahlı Kuvvetleri Askeri Liseler ile Bando Astsubay Hazırlama Okulunda Öğrenim Görecek Öğrencileri Seçme Sınavı (2013-ALS) 21 Nisan 2013 tarihinde uygulanacaktır.

Sınava başvurular 11 Şubat – 08 Mart 2013 tarihleri arasında yapılacaktır.

Bu amaçla hazırlanan Kılavuz, başvuru tarihleri arasında ÖSYM’nin http://www.osym.gov.trİnternet adresinden yayımlanacaktır.

Başvurular, Kılavuzda yer alan kurallara göre yapılacaktır. Bu sınava başvuru yapacak adayların ilgili kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

Askeri liselere başvurular nasıl yapılacak? Detaylı bilgi için tıklayın

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.