banner

YDS başvuruları nasıl yapılacak?
Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) başvurularında adayların dikkat etmesi gereken noktalar ve başvuru bilgileri. YDS sınav ücretleri nereye yatırılacak? 

Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı’na (YDS) başvurular 27 Şubat’ta kadar devam edecek. YDS sınavına başvuru yapacakların izleyeceği yol ÖSYM’nin sitesinde başvuru bilgileri başlığı altında yer alıyor.

Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) başvuruları bugün başladı. 7 Nisan 2013 tarihinde yapılacak sınav için adaylar başvuru yaparken ÖSYM’nin sitesinde başvuru bilgileri ve kılavuzundaki yönergeye göre başvurularını yapacak.

YDS sınavına başvuru yapmak isteyen adaylar ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden başvuru kılavuzuna ulaşabilirler.

Başvuru yapacak adaylardan T.C. Uyruklu olmayanlar ve daha önce ÖSYM’den Y.U. Numarası almayanlar ÖSYM’nin www.osym.gov.tr internet sayfasındaki “Aday İşlemleri Sistemi”’ nden Y.U. numarasını almaları gerekmektedir.

Alınan bu numara daha sonra ÖSYM’ye yapacağınız tüm sınav işlemlerinde kullanılacak tek numara olacaktır.

YDS sınav ücretleri, T.C. Ziraat Bankası, Vakıfbank, T. Halk Bankası, Akbank, Denizbank, Kuveyt Türk Katılım Bankası, TEB, Tüm PTT Şubeleri’ne yatırılmaktadır

Başvuru yaparken şu yönergeye dikkat Tıklayın

Başvuru hakkında detaylı bilgi için Tıklayın

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.


Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile


Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.