banner

2013 ÖSYM sınav ücretleri
Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) sınav ücretlerine zam yaptı. İşte ÖSYM'nin 2013 sınav ve başvuru ücretleri

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi, 2013 yılı sınav ve başvuru ücretlerine zam yaptı

ÖSYM, sınav ve başvuru ücretlerine 2013 yılı itibariyle 10 TL zam yaptı. 2013 yılında ÖSYM tarafından yapılan sınav başvuru ücretleri 40 TL’den 50 TL’ye çıkarıldı. 2012 yılında ÖSYM sınavlarına adaylardan alınan 40 TL sınav ücreti 2013 itibariyle 50 TL’ye çıkarılırken başvuru hizmet ücreti, yeni şifre edinme ücreti değişmeyerek 2 TL olarak belirlendi. Fotoğraf ücreti ise 5 TL olarak belirlendi.

ÖSYM'nin yaptığı zam sessiz sedasız gerçekleşti.

LYS başvuru ve sınav ücretleri

Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) ücretleri her oturum için 25 TL olarak belirlenirken 5 oturuma da girmek isteyen aday 100 TL ödemek zorunda kalacak.

Haber Eğitimtercihi.com

  

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.