banner

2013 Deniz Harp Okulu başvuruları başladı
2013 Deniz Harp Okulu Başvuru Kılavuzu yayınlandı. 2013 Deniz Harp Okulu başvuruları 25 Mart-16 Mayıs tarihleri arasında http://www.dho.edu.tr/ belirtilen adresten yapılacaktır.

Deniz Harp Okulu’nun resmi sitesinde yapılan duyuruya göre başvurular 25 Mart ile 16 Mayıs 2013 tarihleri arasında alınacak.

Başvuru için Tıklayın

Yapılan açıkla şöyle;

Deniz Harp Okulu için internet üzerinden ön kayıt başvurusu yapmayan adaylar ikinci seçim aşama sınavlarına (ön sağlık muayenesi, bedeni yeterlilik ve görüşme) çağrılmayacaklardır. Şahsen ve posta yolu ile başvurular kabul edilmeyecektir.

Deniz Harp Okulları başvuru koşulları

Deniz Harp Okulları’na başvuru yapabilmek için ÖSYM tarafından yapılan 2013 Yükseköğretime Geçiş Sınavı’na  (YGS) girme şartı aranmaktadır

İşte başvuru şartları

1. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan 2013 Yılı

Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) ile Lisans Yerleştirme Sınavına (LYS) katılmış ve tespit edilecek taban puanı almış olmak.

2. Herhangi bir mesleğe yönelik olmayan ve ÖSYS Kılavuzunda Harp Okulları Genel Başvuru koşulları altıncı maddede belirtilen okul türlerinden mezun olmak.

3. Öğreniminin herhangi bir safhasında meslek veya mesleğe yönelik okullarda okumamışolmak.

4. 2013 yılı Haziran döneminde mezun olacak durumda olmak veya dönemine bakılmaksızın 2012 yılı mezunu olmak. (Daha önceki yıllarda mezun olanlar başvuramazlar)

5. Herhangi bir nedenle askeri okullardan çıkmamış/çıkarılmamış, sivil okullardan ise çıkarılmamış olmak.

Sağlık İle İlgili Koşullar

1. TSK Sağlık Yeteneği Yönetmeliğinde yer alan askeri okullara girecek öğrenci adaylarına ilişkin sağlık niteliklerine sahip olmak ve bu durumunu ikinci seçim aşamalarında başarılı olduktan sonra sevk edilecekleri asker hastanelerinden alacakları “Askeri Öğrenci Olur” kararlı sağlık raporu ile belgelendirmek.

2. Vücut yapısı düzgün, her bakımdan sağlam ve fiziksel görünüşü kusursuz olmak (göğüs

kafesinde şekil bozukluğu bulunmamak, vücudunun herhangi bir yerinde dikkati çekecek ve göz estetiğini bozucu yara, yanık, leke bulunmamak, düztaban olmamak, ne derece olursa olsun gözlük, lens kullanmamak, gözlerinde şaşılık, renk körlüğü vb. hastalık bulunmamak),

3. Türkçeyi kusursuz konuşmak (dilinde kekemelik, pelteklik, tutukluk, artikülasyon bozuklukları vb. olmamak).

Detaylı bilgi için Tıklayın

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.


Yorumlar   

 
0 # ALİ ÇELEN 03-04-2014 17:19
Kendimde harp okulu okuyacak potansiyeli görüyorum. Diksiyonumun ve davranışlarımın yanı sıra fiziğimide gün geçtikce geliştiriyorum. Kısaca ben bu okula uygunum.
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı
 
 
0 # mehmet 14-05-2014 17:47
yerlikaya
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı
 
 
0 # mert 10-10-2014 21:39
hafif kunduracı göğüs kafesini sahibim sağlık çok sorun olur mu
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı
 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile


Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.