banner

2013 Askeri Lise Sınavı (ALS) soru ve cevapları yayınlandı
2013 Askeri Liseler ile Bando Astsubay Hazırlama Okulu Seçme Sınavı (ALS) soru kitapçığı ile cevap anahtarı ÖSYM’nin internet sitesinde yayınlandı. Soru ve cevap anahtarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

2013 ALS soru ve cevap anahtarı için Tıklayın

21 Nisan 2013 tarihinde yapılan Türk Silahlı Kuvvetleri Askeri Liseler ile Bando Astsubay Hazırlama Okulunda Öğrenim Görecek Öğrencileri Seçme Sınavı  (2013 ALS) soru ve cevapları yayınlandı.

Türkçe, Sosyal Bilimler, Matematik ve Fen Bilimleri olmak üzere 4 Testten oluşan Askeri Lise Sınavı (ALS) 120 dakika sürmüştü. ALS soru ve cevaplarını akşam saatlerinde yayınlayan ÖSYM'nin ALS sonuçlarını da en geç önümüzdeki hafta açıklaması bekleniyor.

ÖSYM, yaptığı açıklamada, 21 Nisan 2013tarihinde yapılan 2013 Türk Silahlı Kuvvetleri Askeri Liseler ile Bando Astsubay Hazırlama Okulunda Öğrenim Görecek Öğrencileri Seçme Sınavı’nın (2013-ALS)temel soru kitapçığı ile cevap anahtarına aşağıdaki bağlantıdan erişilebileceğini duyurdu.

Kara Harp Okulu Başvuruları

Kara Harp Okulu ve Astsubay Meslek Yüksekokulu başvuruları 25 Mart 2013 tarihinde başladı. 16 Mayıs 2013 tarihine kadar alınacak başvurularda YGS’ye girme şartı aranmaktadır. Başvuru kılavuzunda yer alan açıklamaya göre, “Kara Harp Okuluna başvurabilmek için 2013 yılında yapılacak YGS’ye (Müteakiben nihai değerlendirmede kullanılmak üzere LYS’ye) girmek zorunludur.” ifadesi yer alıyor.

Kara Harp Okulu internet sitesinden yapılan duyuruda, “ÖSYS Kılavuzunda "Askeri Okullara Girme İsteği" kutucuğunu işaretlememiş olsanız bile başvurunuz değerlendirilmeye alınacaktır” ifadesi yer alıyor

Yapılan duyuruda, Aday ile telefon, posta, e-mail ile iletişime geçilmesi nedeniyle; adayın kişisel bilgilerinin güncel olması uyarısı yapılırken, Cep telefon numarasını sisteme kaydederken başında "0" (sıfır) olmadan girilmesi gerektiği belirtildi.

Detaylı bilgi için tıklayın

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.