banner

2013 ALS sınav sonuçları açıklandı
21 Nisan’da yapılan Askeri Okullara Giriş Sınavı (ALS) sonuçları açıklandı. Adaylar 2013 ALS sonuçlarını ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden öğrenebilir. ALS sonucunuzu öğrenmek için Tıklayın

Türk Silahlı Kuvvetleri Askeri Liseler ile Bando Astsubay Hazırlama Okulunda Öğrenim Görecek Öğrencileri Seçme Sınavı (2013-ALS) sınav sonuçları açıklandı. Sınav sonuçları 13 Mayıs 2013 günü saat 17.00’den itibaren ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinde erişime açıldı.

ÖSYM'den yapılan açıklamada, adayların sınav sonuçlarını belirtilen internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebilecekleri belirtilirken adaylara sınav sonuç belgesi gönderilmeyeceği de duyuruldu.

Bir sonraki Askeri Liselere Giriş Sınavı ne zaman yapılacak?

Askeri Liselere Giriş Sınavı her yıl bir kez yapılıyor. 2014'te yapılacak Askeri Liselere Giriş Sınavı başvuruları şubat ayı içinde yapılacak. ALS 2014 ise nisan ayı içinde ÖSYM tarafından yapılacak

ÖSYM’den yapılan açıklama şöyle;

21 Nisan 2013 tarihinde yapılan 2013 Türk Silahlı Kuvvetleri Askeri Liseler ile Bando Astsubay Hazırlama Okulunda Öğrenim Görecek Öğrencileri Seçme Sınavına ait (2013-ALS) değerlendirme işlemleri tamamlanmıştır.

Sınav sonuçları 13 Mayıs 2013 günü saat 17.00’den itibaren ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.trİnternet adresinden açıklanacaktır.

Adaylar sınav sonuçlarını belirtilen İnternet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir. Sınav Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.


Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile


Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.