banner

İstanbul Okan Üniversitesi’ne yeni rektör atandı




İstanbul Okan Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Koçak İstanbul Okan Üniversitesi’nin rektörlüğüne atandı.

mustafa_kocak_okan_uniİstanbul Okan Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Koçak İstanbul Okan Üniversitesi’nin rektörlüğüne atandı. Atama kararı 2 Ekim 2018 tarihli Resmi Gazete’ de yayımlandı. Prof. Dr. Koçak rektörlük görevini önceki rektör Prof. Dr. Şule Kut’tan devraldı. Prof. Dr. Mustafa Koçak İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1974 yılında mezun oldu ve aynı üniversitede doktorasını tamamladı.
Çanakkale On Sekiz Mart Üniversitesi ve Kocaeli Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak akademik ve idari görevlerde bulundu.
Prof. Dr. Koçak 2001-2002 ve 2004 yıllarında İskoçya’ da Glasgow Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde araştırmalar yaptı ve seminerler verdi.
2007-2008 yıllarında ABD’de Georgetown Üniversitesi’nde misafir öğretim üyesi sıfatıyla bilimsel çalışmalar gerçekleştirdi. 2008 yılında İstanbul Okan Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne Kurucu Dekan olarak atanan Prof. Dr. Koçak bu görevi 10 yıl boyunca başarıyla sürdürdü.
İstanbul Barosu avukatı da olan Koçak’ın yurt içinde ve yurtdışında yayınlanmış birçok kitabı ve makaleleri bulunmaktadır.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.



Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.