banner

İstanbul Üniversitesi rektörlük seçim tarihi belli oldu
İstanbul Üniversitesi Rektörlük Seçimi 20 Aralık 2012 tarihinde yapılacak. Görev süresi 2013’te dolacak olan İstanbul üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yunus Söylet yeniden aday oldu.

İstanbul Üniversitesi 2013-2017 Dönemi Rektörlük seçimleri 20 Aralık 2012 tarihinde gerçekleştirilecek. 19 Ocak 2009 yılında rektörlük göreve başlayan Prof. Dr. Yunus Söylet de yeniden rektörlüğe aday. Rektör Prof. Dr. Yunus Söylet' in görev süresi 19 Ocak 2013 tarihinde doluyor.

“Dünyanın En İyi 500 Üniversitesi” sıralamasına 8 yıldır Türkiye'den giren tek üniversite olan İstanbul Üniversitesi'nde  Rektörlük için dört aday yarışıyor.

İÜ Ord. Prof. Dr. Cemil Bilsel Konferans Salonu’nda 20 Aralık’ta yapılacak rektörlük seçimlerinde adaylığını açıklayan diğer adaylar ise İÜ İTF Psikiyatri Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Raşit Tükel, İÜ CTF Kardiyoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. İbrahim Keleş ve İÜ İTF Kardiyoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Faruk Erzengin.

Seçimlerde 2500’ün üstünde profesör, doçent ve yardımcı doçent oy kullanacak.

Seçim mesai saatinde başlayıp, mesai bitimine kadar sürecek. İlk önce öğretim üyelerinin isimlerinin bulunduğu listeden kura yoluyla seçim kurulu belirlenecek. 50 kişilik bir ekibin görev yapacağı seçim salonunda öğretim üyeleri 8 sandıkta oy kullanacak.

İstanbul Üniversitesi rektörlük seçimleri internetten canlı olarak da yayınlanacak.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.