banner

İTÜ tanıtım günleri başlıyor
İstanbul Teknik Üniversitesi Kurumsal İletişim Ofisi tarafından üniversite adayları için düzenlenecek olan İTÜ Tanıtım Günleri, 19-22 Şubat 2013 tarihleri arasında İTÜ Ayazağa Yerleşkesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Türkiye’nin çeşitli liselerinden ve dershanelerden 5 bin aday öğrencinin katılacağı etkinlikte, İTÜ’nün akademik ve sosyal olanakları, İTÜ’lü akademisyenler ve öğrenciler tarafından aday öğrencilerle paylaşılacak. Aday öğrenciler, İTÜ’nün seçkin akademisyenleri tarafından yapılacak sunumlar ve düzenlenecek kampüs turları ile üniversite atmosferini soluyacak. Adaylar, ABET, Yetkin Mühendislik, Çift Anadal, Yandal, Yatay Geçiş, Uluslararası Ortak Lisans Programları, Erasmus Olanakları ile mezuniyet sonrası iş imkanları ile ilgili bilgi alabilecek.

İTÜ Tanıtım Günleri süresince İTÜ’nün ulusal ve uluslararası alanda başarılar kazanmış öğrenci projeleri de etkinlik alanında sergilenecek. Böylelikle aday öğrenciler projeleri yakından tanıma ve inceleme fırsatı bulacaklar.

2012 Yılında ABD’de düzenlenen Solar Splash yarışlarında Dünya Birincisi olan Güneş Teknesi (ODABAŞI), 2011 Yılında ABD’de düzenlenen Mikro Uydu Yarışması’nda, Dünya Birincisi olan (MODEL UYDU), 2013 World Solar Challenge Yarışlarına hazırlanan (ARIBA5) ve Türkiye’nin ilk “TRIPOLI Rocketry Association Seviye 2 Sertifikası”na sahip olan (PARS ROKET GRUBU) sergide yer alacak.

Tanıtım Günleri’ne katılmak isteyenler, Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresinden ve 0212 285 66 11 numaralı telefondan bilgi alabilir.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.