banner
banner
banner

MEB ilk kez Eğitim Teknolojileri Zirvesi yapacak
Milli Eğitim Bakanlığı, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri tarafından bu yıl ilk kez Eğitim Teknolojileri Zirvesi düzenlenecek. Zirve, 5 Aralık 2015 tarihinde yapılacak.

meb teknoloji zirvesi logoMilli Eğitim Bakanlığı, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından öğretmen, akademisyen, öğrenci, eğitim teknologları, teknoloji sağlayıcılarının fikir ve tecrübelerinin paylaşılması amacıyla 5 Aralık 2015 tarihinde "Eğitimde Fatih Projesi, Eğitim Teknolojileri Zirvesi" yapılacak.

 Bu zirvede;

“Kodlama, Kod Eğitimi”

“Geleceğin Teknolojik Sınıfları”

“Oyun Tabanlı Öğrenme, Eğitsel Oyun”

“Eğitimde Mobil Öğrenme”

“E-İçerik Oluşturma/E-İçerik Oluşturma Araçları”

“Üç Boyutlu Teknolojiler”

“Genç Yazılımcılar“, “Sosyal Medya ve Bloglar”

“Eğitimde Bilinçli ve Güvenli İnternet Kullanımı”

“Eğitimde Etkin ET (Etkileşimli Tahta) Kullanımı”

“Eğitimde Engelsiz Bilişim”

“Öğrenci Merkezli Eğitimde Teknoloji Destekli Başarılı Uygulamalar”

konu başlıkları üzerinden Türkiye’de eğitime yön verecek farklı yöntem ve araçların değerlendirilerek Eğitimde Fatih Projesine katkı sağlaması amaçlanıyor.

Teknoloji zirvesi için, http://fatihprojesietz.meb.gov.tr adresinden sunum/bildiri özetleri gönderilirken ayrıntılı bilgiye aynı adresten ulaşılabiliyor.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.