banner

Öğrenciler Tablet’te oyun istiyor
Türkiye genelinde 52 okulda Fatih Projesi kapsamında öğrencilere dağıtılan tabletle eğitim sürüyor. Öğrencilerin de tablet içerikleri konusunda bazı ilginç talepleri oluyor.

Çanta derdinden kurtulan ve derslerini olumlu etkileyen tabletleri çok seven öğrencilerin ilginç talepleri var. Milli Eğitim Bakanlığı'nın projeyle ilgili anketine katılan öğrenciler tablette zekâ oyunları, sözlük, Türk musikisi ve arama motorlarını kullanabilme imkânının tanınmasını istiyor. Bakanlık, 100 Temel Eser, imla kılavuzu ve Türkçe sözlüğü tablete yükleme çalışması yapıyor. Kayseri'de faaliyet gösteren Kilim Sosyal Bilimler Lisesi'nden tablet kullanan 52 öğrenciyle yapılan anket sonuçları ise şöyle: Öğrencilerin yüzde 92'si projeden memnun. Yüzde 95'i bu proje sayesinde Türkiye'nin de gelecekte Bill Gates'leri çıkartacağını, yüzde 100'ü de kitap taşımaktan kurtuldukları için memnun olduklarını belirtiyor.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.