banner
banner
banner

İkinci yarıyıl başladı Okullar 12 Haziran'da kapanacak
2 Haftalık Şubat tatilinin ardından ikinci yarıyıl eğitim-öğretim dönemi başladı. 2014-2015 eğitim-öğretim yılı 12 Haziran 20152te sona erecek. 

İstanbul'da 2 milyon 500 bin öğrenci ile 103 bin öğretmen iki haftalık yarıyıl tatilinin ardından ders başı yaptı

İstanbul'da 2 milyon 500 bin öğrenci ile 103 bin öğretmen iki haftalık yarıyıl tatilinin ardından eğitim öğretim yılının ikinci dönemine başladı.

Fatih'teki Hekimoğlu Alipaşa İlköğretim Okulu'nda ders başı yapan ikinci sınıf öğretmeni Ayşe Güney, yaptığı açıklamada, yeni dönemde hızlı ve tempolu şekilde eğitim öğretime devam edeceklerini belirterek, bu dönem de okul sütü dağıtımının devam edeceğini aktardı.

Haftanın belli günleri özellikle de sportif ve sosyal aktivitelerin olduğu günlerde öğrencilere serbest kıyafet uygulaması yapıldığını kaydeden Güney, "Her geçen nesil daha hareketli, daha aktif ve enerjik geliyor. Şarkılar, oyunlar ve animasyonlarla onlara ayak uydurmanız gerekiyor. O yüzden akıllı tahta, renkli bir ortam ve serbest kıyafet uygulaması var. Her şekilde onlara hitap etmeniz ve onların dikkatini kaçırmamanız gerekiyor" diye konuştu.

Çocukların okul sütünü zevkle içtiğini dile getiren Güney, "Çocuklar sütü içtikten sonra geri dönüşüm kutularına koyuyor. Bu çok önemli. Hem geriye dönüşümün önemini kavramış oluyorlar hem de sağlık ve enerji verimliliğine dikkat çekmiş oluyoruz" ifadelerini kullandı.

Bakan okulun ilk günü öğrencilerle süt içti

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Çankaya İlkokulunda, okul sütü dağıtım töreninde katıldı, Burada öğrencilere süt dağıtan Bakan Avcı, onlarla beraber süt içti.

2014-2015 eğitim öğretim yılı, 12 Haziran Cuma karne dağıtımıyla sona erecek.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.