banner
banner
banner

Türkiye ile Filistin eğitimde işbirliği yapacak
Türkiye ve Filistin arasında müzakereleri devam eden eğitim ve yüksek öğretim alanında işbirliğini öngören bir anlaşma imzalandı.
turkiye_filistinMilli Eğitim Bakanlığı'ndaki törende Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ile Filistin Eğitim ve Yüksek Öğretim Bakanı Sabri Saidam, başta "Fatih Projesi" ile Eğitim Bilişim Ağı (EBA) içerikli olmak üzere farklı alanlarda iş birliğini kapsayan bir anlaşmaya imza attı. Bakan Avcı, törende yaptığı konuşmada, “Kardeş Filistin halkıyla ilişkilerimizi eğitimin her düzeyinde bugün imzalayacağımız iş birliğiyle daha da ileri bir noktaya taşımış olacağız” dedi.
Türkiye'de 484 Filistinli öğrencinin yüksek öğrenim gördüğünü hatırlatan Bakan Avcı, ilişkilerin tarihi derinliği göz önüne alındığında sayının yüksek olmadığını vurguladı. Bakan Avcı, "İnşallah bugün imzalayacağımız eğitim iş birliği anlaşması ile bu sayıyı, hem de eğitimin diğer alanlarındaki iş birliğimizi daha da genişletmiş olacağız" dedi. Filistin Eğitim ve Yüksek Öğretim Bakanı Sabri Saidam ise Türkiye’de bulunmaktan memnuniyet duyduğunu söyleyerek, şunları kaydetti: "Bizler Türkiye’yi ziyaret ettiğimiz zaman kendi evimizi ziyaret etmiş gibi oluyoruz. Bu güzel karşılamadan ötürü de size ve çalışma arkadaşlarınıza çok teşekkür ediyorum. Türkiye’nin bütün bakanlarını kendi bakanlarımız gibi görüyor ve öyle değerlendiriyorum. Bu anlaşmanın hazırlık safhası belki daha çok zaman alacaktı. Fakat Türk tarafının gayreti ve iyi niyetiyle çok kısa zamanda hazırlıklarımızı bu safhaya getirdik. Bizim için kurtuluş mücadelemizin birinci ve en önemli sektörü eğitimdir. Bu nedenle biz bu konuda ne kadar gayret gösterirsek azdır. Yapılan hazırlıklar için çok teşekkür ederim."

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.