banner

Veliler okul başlamadan taahütname imzalayacak
Koronavirüs (Covid-19) önlemlerine ilişkin rehber yayınlayan Sağlık Bakanlığı, okulların Covid-19 bulaşması açısından riskli olduğunu açıkladı. Veliler okul açılmadan önce bilgilendirme formu ve taahütnâme imzalayacak.

okulSağlık Bakanlığı'nın hazırladığı rehberde okul yönetimi, öğretmenler, öğrenciler ve ailelere görevler düştüğü vurgulandı. Veliler okul açılmadan önce bilgilendirme formu ve taahütnâme imzalayacak. Öğrencilerin bırakılması ve alınması sırasında da maske ve mesafe kuralına uyulacak.
İşte rehberde öne çıkanlar:
- Veliler, ateş öksürük, burun akıntısı, solunum sıkıntısı, ishal şikayeti olması durumunda, aile içinde bu belirtilere rastlanması halinde veya Covid-19 tanısı alan kişi bulunması durumunda çocuklarını okul getirmeyeceklerine ve durumu okul yönetimine bildireceklerine ilişkin taahütname imzalayacak.
- Öğrenci ve öğretmenler maske takacak.
- Okul girişlerinde, sınıflarda, koridorlarda el antiseptiği bulundurulacak.
- Temassız ateş ölçer ve maske de olacak.
- Okullarda içerde bulunacak kişi sayısı öğrenci ve öğretmenler de dahil 4 metrekareye bir kişi düşecek şekilde düzenlenecek.
- Sınıf düzeni 1 metre sosyal mesafe olacak şekilde yapılacak.
- Kantin, yemekhane gibi toplu kulanım alanlarında da bu kurala dikkat edilecek.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.