banner

Matematikte dünya birincisi Türkiye’den
Dünyanın 40 ülkesinde, 6 milyon Fransızca eğitim alan öğrenci arasında, uluslararası bir komisyon tarafından test şeklinde yapılan "Kangourou (Kanguru) Uluslararası Matematik Yarışması'nda Galatasaray Lisesi 2. sınıf öğrencisi Can Özgür Eren, Dünya Matematik Birincisi oldu.

Can Özgür ErenCumhuriyet- Aynı yarışmada, lise 3 öğrencisi Gizem Taş, lise 3 seviyesi dünya dokuzuncusu olurken, lise 1 öğrencisi Murat Göktaş da lise 1 seviyesinde dünya 10’uncusu oldu. Dünya genelinde, her dilde ve her yaştaki öğrenciler arasında aynı gün ve saatte yapılan Kangourou Uluslararası Matematik Yarışması’nda en iyi dereceyi alan 10 öğrencinin Paris’te yapılan final sınavına katıldığı belirtildi. Eren’in başarısı Galatasaray Lisesi öğrencileri, öğretmenleri, yöneticileri ve mezunları arasında sevince neden oldu isverigeapotek.com.

(cumhuriyet)

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.