banner

Bakan Dinçer’e ikinci teleprotesto
Eğitim-Sen Afyonkarahisar Şubesi üyeleri, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’in telekonferans yöntemiyle katıldığı öğretmenlere yönelik yıl sonu eğitim seminerini protesto etti. Sendika üyeleri, Bakan Dinçer konuştuğu sırada seminer salonunu terk etti.

Bakan Dinçer’e ikinci teleprotestoMilli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’in 81 ilde telekonferans yöntemiyle katıldığı öğretmenler için yıl sonu semineri, Afyonkarahisar’da protesto edildi. Afyon Lisesi Konferans Salonu’nda saat 09.00’da başlayan seminerin ilk 10 dakikasını dinleyen Eğitim-Sen Afyonkarahisar Şubesi üyeleri, Şube Başkanı Ömer Akyıldız’ın çağrısıyla Bakan Dinçer konuştuğu sırada konferans salonunu terk etti. Salona girmeden önce öğretmenlere ’Seni dinlemeyeni, sen de dinleme’ yazılı bir bilgilendirme notu dağıtan sendika üyeleri, eylemden sonra da basına açıklama yaptı.

Ömer Akyıldız, Afyon Lisesi bahçesinde öğretmenler adına konuştu. Akyıldız, "Göreve geldiği ilk günden itibaren, eğitim sisteminin sorunlarına kalıcı çözümler üretmek yerine her fırsatta eğitim emekçilerinin emeğini küçümseyen, yanlış bilgilerle öğretmenlerin üç ay tatil yaptığını, öğretmenlerin niteliksiz olduğunu ve az derse girdiklerini iddia eden, her fırsatta öğretmenleri aşağılayan Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’i protesto ediyoruz" dedi.

Akyıldız, öğretmenlerin Türkiye’nin her yerinde fedakarlıklarla görevlerini yerine getirmeye çalıştığını vurgulayarak şöyle devam etti:

"Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü (OECD) üyesi ülkelerin çalışma ortalaması 1663 saat olmasına rağmen Türkiye’deki öğretmenler 1808 saat çalışıyor. OECD ülkeleri içinde en fazla çalışan Türkiye’deki öğretmenlerdir. Emeklerimizin aşağılanmasını ve yaptığımız işin değersiz gösterilmek istenmesini kesinlikle hak etmiyoruz" diye konuştu.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.