banner

Eğitim-Sen üyelerinin yürüyüşünde 30 gözaltı
Eğitim-Sen üyeleri Yalova'da izinsiz yürüyüş yaparak Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Yalova il binası önünde KESK'li tutuklular için açıklama yapmak istedi. Polis, izin vermeyince çıkan arbedede Eğitim-Sen Yalova Şubesi üyesi 30 kişi gözaltına alındı.

yalova egitimsenEğitim-Sen Yalova Şubesi üyeleri izinsiz yürüyüş yaparak AK Parti önünde KESK'li tutuklulara yönelik basın açıklaması yapmak istedi. Ancak Yalova Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 30 kişilik grubun AK Parti il binasına gitmesine izin vermedi. Emniyet yetkililerinin tüm uyarılarına rağmen dağılmamakta ısrar eden grup oturma eylemi yaptı. Gruba BDP'liler de destek verdi. Bir süre daha gruba eylemin hukuksuz olduğu yönünde uyarı yapan Yalova Emniyet Müdürlüğü ekipleri, çareyi müdahale etmekte buldu.

Çevik kuvvet polislerinin kendilerini gözaltına almasına direnen Eğitim-Senlilerle polis arasında arbede yaşandı. Hafif şekilde yaralanmaların yaşandığı arbede sonrasında aralarında Eğitim-Sen İl Başkanın da bulunduğu yaklaşık 30 Eğitim-Sen üyesi gözaltına alındı. Bir minibüsle Yalova Emniyet Müdürlüğüne götürülen Eğitim-Sen üyelerinin ifadeleri alındı.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.