banner

Gözaltına alınan 34 sendika üyesinden 22’si tutuklandı
Özel yetkili Ankara Cumhuriyet Başsavcıvekilliği'nin, terör örgütü PKK'nın üst yapılanması KCK'ya yönelik yürüttüğü soruşturma kapsamında savcılık sorgusu tamamlanan 34 şüphelinin 22’si tutuklandı, 12’si serbest bırakıldı.

Gözaltına alınan 34 sendika üyesinden 22’si tutuklandıGözaltına alınarak, adliyeye getirilen 34 şüphelinin sorgusu için özel yetkili altı cumhuriyet savcısı görevlendirildi. 34 şüphelinin 22’si savcılık sorgularının ardından tutuklandı.

Adliye önündeki bekleyiş sürüyor

KESK yöneticilerinin terör örgütü soruşturması kapsamında gözaltına alınmasını protesto etmek için toplanan grubun adliye önündeki bekleyişi de sürüyor.

Çoğunluğunu KESK'lilerin oluşturduğu grup, ''Susmayacağız, direneceğiz'' yazılı pankart açarken, ''KESK'e dokunma'' dövizleri taşıyor; alkış, ıslık,  slogan ve halaylarla gözaltıları protesto ediyor. 

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.