banner
banner
banner

Öğretmenlerle öğrenciler arasına ‘norm’ girdi!
Yozgat il genelinde 117 sınıf öğretmeni norm kadro fazlalığı dolayısıyla okuttukları öğrencilerini bırakmak zorunda kaldı. öğrencilerin öğretmenlerine vedası kolay olmadı ve öğrenciler göz yaşlarına boğuldu.

Yozgat Merkezde 54 öğretmenin norm kadro fazlalığı dolayısıyla görevli bulundukları sınıflarını bırakmak zorunda kaldı. Öğretmenlerinden ayrılmak istemeyen öğrenciler ise gözyaşlarına boğuldu.

Cumhuriyet İlköğretim Okulu 3-D sınıfı öğrencileri, kendilerini iki yıldır okutan öğretmenleri Nurgül Göktaş'tan ayrılmak istemediklerini belirterek, “Biz öğretmenimizi çok seviyoruz, ondan ayrılmak istemiyoruz. Öğretmenimizi bizden ayırmasınlar” diye göz yaşı döktüler. 

Norm kadrosu öğretmenlere Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ya alan değişikliği yada başka bir yere görevlendirme önerisi yapıldığını belirten öğretmenler de, puanları düşük olduğu için norm kadro fazlalığı olan öğretmenlerin tamamına yakını genç öğretmenler olduğunu belirttiler. Kendi görev yerlerinde kalmak isteyen norm kadro fazlası öğretmenler, “Öğretmenlerin tamamı okuttukları sınıfları bırakmak zorunda kadı. 4+4+4 eğitim sisteminde, geçen yıl 4'üncü sınıfı okutan puanı yüksek olan öğretmenler bu yıl genç öğretmenlerini sınıflarını aldı. Bizler sınıf öğretmenliğini seviyoruz, alan değişikliği istemiyoruz. Yapılan bu haksızlığın düzeltilmesini istiyoruz” diye konuştular.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.