banner

Yeni açılan okullara atama başvurusu alınacak
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), yeni açılan okullara atama yapmak için sınıf öğretmenliği, Türkçe, ilköğretim matematik, fen ve teknoloji gibi alanlara başvuru alacak. Bugün başlayan başvurular 18 Aralık Salı günü sona erecek.

İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü’nün internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, MEB illerden yeni açılan okullara atama yapmak için başvuru alınmasını istedi. İl Milli Eğitim Müdürlüklerine gönderilen yazıda şu ifadelere yer verildi:

“Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmenlerinin  Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği’nin 42. maddesi kapsamında yeni açılan eğitim kurumlarının öğretmen ihtiyacının karşılanması amacıyla uygulamada birliğin sağlanması için il milli eğitim müdürlükleri tarafından MEBBİS üzerinden başvuru açılması talep edildi.

Bu talep doğrultusunda, sınıf öğretmenliği, okul öncesi, Türkçe, ilköğretim matematik, sosyal bilgiler, fen ve teknoloji ile teknoloji ve tasarım alanında  başvurular  alınarak atamalar yapıldı. Anadolu lisesi başvuruları nedeniyle tüm alanlar açılamadı. Bu başvurular tamamlandığından, MEBBİS üzerinden aşağıdaki takvim çerçevesinde  işlemler gerçekleştirilecektir.”

İl Milli Eğitim Müdürlüklerine gönderilen yazıda, 11-12 Aralık tarihlerinde atama yapılacak eğitim kurumlarının belirlenmesi istendi. Başvuruların kabul edilmesi ve onay süreci ise 13-18 Aralık olarak bildirilerek, 19 Aralık Çarşamba günü atamalar yapılacağı belirtildi.

(hürriyeteğitim)

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.