banner

Dinçer'in bakanlıktan alınmasında çarpıcı ayrıntı
Dün hükümetin aldığı flaş bir kararla 4 bakanlıkta yapılan revizyon en çok Bakan Ömer Dinçer’i sarstı. Dinçer'in değişiklikten en son ana kadar haberi olmadığı bugün katılacağı programı iptal etmesiyle ortaya çıktı.

Milli eğitim Bakanı Ömer Dinçer, günler öncesinden açıklanan programını iptal etti. Dinçer, Çorum'daki 19 Mayıs İlkokulu'nda bugün karne dağıtacaktı fakat dün akşam saatlerinde açıklanan karar onun için de sürpriz oldu.

Kulislerde kabine değişikliği konuşulurken Ömer Dinçer’in makam odasını toplamaya başladığı ve bugünkü karne dağıtımı programını iptal ettiği bilgisi geldi. Ömer Dinçer’in Milli Eğitim Bakanlığı koltuğunu kaybetmesinde ise illerdeki personel operasyonlarında milletvekillerine haber vermemesi, gruptan gelen talepleri yerine getirmemesi, milletvekilleriyle yakın bir ilişki içinde olmaması ve eş durumu tayinleriyle ilgili tartışmaların etkili olduğu belirtiliyor.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.