banner

Halk 8 yıllık eğitimden ne zarar gördü?
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Sayın Cumhurbaşkanı, 8 yıllık kesintisiz eğitimden ne tür bir zarar gördü bu halk? Bunun yanıtını önce öğrenmek zorunda" dedi.

kilicdaroglu_chpCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kılıçdaroğlu, Yenimahalle Belediyesi'ni ziyaret ederek, Belediye Başkanı Fethi Yaşar ve belediye meclis üyeleriyle kahvaltı yaptı.
Kılıçdaroğlu, Yenimahalle Belediyesi'nden ayrılırken, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevapladı.
Zorunlu eğitimi 12 yıla çıkaran yasanın Köşke gönderildiğinin hatırlatılarak, ''Cumhurbaşkanı'na bir çağrınız var mı'' diye sorulması üzerine Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:
''Bu ülkeyi yöneten herkesin sorumluluğu var. Bulundukları mevkiye göre bu sorumluluklar ağırlaşarak devam eder. Sayın Cumhurbaşkanı da eğitimi yasası ile ilgili eğitim fakültesi dekanlarını, eğitimle ilgili sivil toplum örgütlerinin yöneticilerini, eğitimcileri çağırıp görüş alabilir. Eğitim sisteminin parçalanmaya tahammülü yoktur. Eğer sistem parçalanırsa eğitimi parçalamış oluruz. O açıdan Sayın Cumhurbaşkanı, 8 yıllık kesintisiz eğitimden ne tür bir zarar gördü bu halk? Ne tür zarar gördü öğrencilerimiz ki 4+4+4'e geçiyoruz. Bunun yanıtını önce öğrenmek zorundadır ve olaya böyle bakmak durumundadır.''

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.