banner

Ataması yapılan öğretmenlere çiçekli karşılama
Ataması yapılan öğretmenler, göreve başlayacakları illerin havaalanlarında ve otogarlarında çiçeklerle karşılandı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), oluşturduğu komisyonlarla, ataması yapılan öğretmenleri göreve başlayacakları illerin havaalanında ve otogarlarında çiçeklerle karşıladı.

Ataması yeni yapılan ve Milli Eğitim camiasına yeni katılan öğretmenler, göreve başlayacakları illere varmak için yola çıktı. Bakanlık, öğretmenlerin belki de ilk kez gittikleri yerlerde zorlanmamaları için komisyonlar oluşturdu. Komisyonlar, öğretmenleri havaalanlarında, otogarlarda çiçeklerle, ''Hoşgeldin Öğretmenim'' yazılı pankartlarla karşılayarak, her türlü ihtiyaçları için yardımcı olmaya çalışıyor.

Konuya ilişkin AA muhabirine bilgi veren MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Ömer Balıbey, öğretmenlerin hiçbir şekilde mağdur edilmeyeceğini, barınacakları yerlerin de organize edildiğini söyledi.

Öğretmenlerin, atandıkları yerlerde karşılaşacakları coğrafi, kültürel ve sosyoekonomik şartların eğitim ve öğretime doğrudan etki ettiğini ifade eden Balıbey, bu etkinin olumsuz yönlerinin olabildiğince giderilerek mesleğe daha bilinçli ve umutlu başlamaları için adaylık eğitim sürecinin başlangıcında destekleyici bir uyum eğitimi verileceğini anlattı.

Bu kapsamda il ve ilçe merkezlerinde bugünden itibaren 16 Eylül tarihine kadar uyum eğitimi yapılacağını belirten Balıbey, eğitimlerin uzaktan eğitim yoluyla verileceğini ve Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer'in konuşmasıyla başlayacağını söyledi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.