banner

Eğitim gören nüfus 4-5 Avrupa ülkesinden fazla
Arınç, ''Eğitim çağındaki öğrenci sayımız, Avrupa'nın 4-5 ülkesinin nüfusundan fazla. Avrupa'da yaşlanıyor, biz gençleşiyoruz'' dedi.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç , Kestel ilçesinde hayırsever iş adamı Hasan Aslanoba tarafından yaptırılan ''Hasan Aslanoba Anadolu Lisesi''nin açılış töreninde yaptığı konuşmada,  ''Bugün üniversitelerde, 3 milyon 400 bin civarında öğrencimiz var. Anaokulundan lise son sınıfa kadar da neredeyse 16-17 milyon öğrencimiz var. Yani bizim eğitim çağındaki öğrenci sayımız, Avrupa'nın 4-5 ülkesinin nüfusundan fazla. Avrupa'da nüfus yaşlanıyor, biz gençleşiyoruz'' dedi.

Arınç, gençlerin dinamik, idealist, akıllı ve bilgili olmaları için bilgiye çok iyi ulaşmaları gerektiğini ifade ederek, şunları söyledi:

''Biz hükümet olarak, 10 yıldan beri geleceğimizi gençlerimizin eğitimine harcamaya başladık. Eskiden milli savunma bütçesi birinci sıradayken hükümetimiz döneminde milli eğitim bütçesi birinci sıraya geldi. ''

Arınç, konuşmaların ardından okulun açılış kurdelesini kesti ve sınıfları gezdi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.