banner

Gençler 'Engelsiz bir gezegende' buluşuyor
İSTEK Uluğbey Okulları Gençlik Konferansı, gençleri engelsiz düşünmeye davet ediyor. Liseli gençler, ütopya olarak var olan Uraniptus” adlı gezegende, maddi-fiziksel-ırksal-dinsel hiçbir engele takılmadan ideal düzeni oluşturmaya çalışacaklar.

istek_genclik_konferans7 Mayıs 2016’da başlayacak ve 3 gün sürecek olan konferansta komiteler kurarak Uraniptus gezegeninde bulunan iki komşu ülkenin hayali sorunlarını çözecekler. Konferans İstanbul’daki liselerin 9-10-11. sınıf öğrencilerine yönelik olarak düzenleniyor. Son başvuru tarihi 1 Nisan 2016 Cuma.

İstek Uluğbey Okulları, liseli gençlerin fikirlerini etkin bir şekilde ifade edebilmeleri; farklı düşüncelere açık olmaları ve önyargılarını kırmaları; topluluk önünde konuşma becerileri kazanmaları amacıyla Gençlik Konferansı düzenliyor. Konferansın ilginç yanı hayali bir gezegende geçiyor olması. Gençler Uraniptus gezegeninde yer alan iki ülkenin ekonomi, sağlık, kültür, eğitim, insan hakları, hukuk, güvenlik ve savunma konularında yasa tasarısı oluşturacak. Ütopya olarak oluşturulan bu gezegende hiçbir engel olmadığı için gençler fikirlerini özgürce ifade edebilecek. 3 gün boyunca farklı komitelerde tartışacak olan öğrenciler, üç günün sonunda oluşturdukları ideal düzeni yasa tasarısı olarak sunacak.

Konferans 7-8-9 Mayıs 2016 tarihlerinde, İSTEK Uluğbey Okullarında gerçekleşecek. İstanbul’daki liseler için düzenlenen konferansa başvurular 1 Nisan 2016 Cuma gününe kadar yapılabilecek.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.