Yatay geçiş hakkında merak edilenler
Yatay geçiş hakkında kapsamlı içerik ve sıkça sorulanlara cevaplar 


1-Yatay Geçiş Nedir , Nerden Nereye Geçebilirim ?
Yatay Geçiş üniversitelerin eş değer bölümleri arasında* ; öğrencinin bir üniversiteden diğerine geçmesidir.

*Eşdeğer diploma programı: İsimleri aynı olan veya ilgili yönetim kurulları tarafından içeriklerinin en az yüzde sekseni aynı olduğu tespit edilen diploma programlarını ifade eder. (http://www.yok.gov.tr/content/view/476/) Madde 4 Bent D.

2-Özel üniversiteden devlete , devletten özel üniversiteye geçiş var mıdır ? Evet.Her ikisi de mevcuttur.Yatay geçişlerde üniversiteler özel-devlet diye değil Yurt İçi - Yurt Dışı diye ayrılır.Ancak bazı üniversitelerin bazı bölümleri sadece anlaşmalı üniversitelerden(ya da vakıf dışı) yatay geçiş kabul etmektedir.Böyle bir durumda ilgili üniversitenin kontenjan sayfasında bu durum açıkça belirtilir.

3-Yurt İçi - Yurt Dışı farkı nedir ?

Yurt İçi Türkiye'deki üniversiteleri , Yurt Dışı ise Türkiye sınırı dışındaki üniversiteleri kapsar(Bazı üni.lerde Yurt İçi - Yurt dışı yerine sadece Kurumlarası Kontenjan yer alır).

4-Yurt İçi - Yurt Dışı kontenjanları farklı mıdır ? Evet.İkisi farklı değerlendirmeye alınır.Ek olarak yurt içi kontenjanları her zaman yurt dışına göre fazla olmuştur.

5-Yatay Geçişler Ne Zaman Başlıyor ? Yatay Geçişler 1. dönem (güz) ve 2. dönem(yaz) olmak üzere iki dönemde yapılır.Güz döneminde(sonunda) 2. yarıyıl için(bahar) , yaz döneminde ise öbür senenin güz yarılı için başvurulur.2. yarıyıl için(bahar) başvurular ocak sonu-şubat arası gibi bir tarihte yer alır.Gelecek senenin güz dönemi için başvurular ise Temmuz ortası - Ağustos sonu gibi bir aralıkta yer alır.

6-Yatay Geçiş yapmak için nasıl bir ortalamamın olması lazım ? Yatay geçiş başvurusunda bulunabilmeniz için , sene sonu ağırlıklı not ortalamanızın 4/2.4 ya da 100/60 olması gerekmektedir.Ancak bazı üniversitelerde farklı uygulamalar görülebilir ( Marmara için 4/3 , Ankara için 4/3.5 , Atılım için 4/1.7 gibi...).

7-Yatay Geçiş bilgilerini nerden öğrenebilirim ?

Yatay Geçişler YÖK'ün belirlediği yönetmeliğe göre yapılır.

Yönetmelik İçin : http://www.yok.gov.tr/content/view/476/

8-Yatay Geçiş Kontenjanlarını nerden öğrenebilirim ? Yatay geçiş başvuru döneminden önce , Yök'ün sitesinde arama kısmında Yatay Geçiş yazarak Lisans ve Önlisans kurumları arası yatay geçiş kontenjanlarına ve başvuru tarihlerine(yurt içi bütün üniversitelerin) ulaşabilirsiniz.Kontenjanlar YÖK'te yayınlandıktan sonra ilgili üniversitenin Duyuru sayfasında - Öğrenci İşleri Sayfasında - İlgili Fakülte Sayfasında yer alır.

9-Yatay Geçiş başvurusu ücretli midir ?

Üni.den üniye göre değişmektedir.Kimi üniversite hiçbir mebla talep etmezken kimileri 150 TL gibi uçuk bir rakam talep edebilir.

10-Yatay Geçiş için başvurdum ve kazandım , ancak gitmek istemiyorum.Bir sorun olur mu ? Hayır.hiçbir sorun teşkil etmez.Eski üniversitenize devam edebilirsiniz.

11-Yatay Geçiş için başvurma da sınırlama var mıdır ? Hayır.İstediğiniz kadar üniversitenin istediğiniz kadar bölümüne başvurabilirsiniz.

12-Ne zaman Yatay Geçiş yapabilirim ? Yatay geçiş yapabilmeniz için hazırlık sınıfı hariç 2 yarıyıl okumuş olmanız gerekmektedir.Hazırlık sınıfına veya 1. sınıfın ikinci yarıyılına yatay geçiş yapılamaz.

13-Yatay Geçiş sonuçları ne zaman açıklanır ? Güz dönemi için yapılan başvurular ; üniversiteler ağustos ortasına kadar başvuru aldıkları için , ortalama olarak ağustosun son haftası-eylül ün ilk haftası gibi bir zamanda açıklanır.Bahar yılı için yapılan başvurular ise şubat ayı içinde açıklanmaktadır.

14-Yatay Geçiş için gerekli belgeler nelerdir ? Her üniversite farklı belgeler isteyeceği için bunu ilgili üniversitenin güncel yatay geçiş bölümünden(Öğrenci İşleri sayfasında yer alır) bakarak görmeniz daha sağlıklı olacaktır.Ancak nerdeyse istisnasız istenen belgeler şunlardır :

1-Transcript : Aldığınız bütün notları gösteren belge.Öğrenci İşleri'nden alınır.Ücreti 10 lira civarıdır.(yurt içiyseniz).Öğrenci kopyası yerine kapalı zarfta olanını almanız hem işinizi garantiye alır ( çünkü bazıları kapalı istiyor ) hemde işe gösterdiğiniz ciddiyeti belli eder.

2-Öğrenci Belgesi

3-Disiplin Belgesi

4-Ders müfredatı

5-Derslerin içerikleri

6-ÖSYM sonuç belgeniz.

15-Yurt dışı kontenjanından başvuru yapmak istiyorum ancak okullar benden denklik belgesi istiyor , ne yapmam lazım ? Eğer üniversitenize ÖSYM tarafından yerleştirildiyseniz böyle bir belgeye gerek yok.Çünkü zaten YÖK sizi oraya yerleştiriyor , denklik gibi bir durum söz konusu olamaz.Ancak ; gene de bazı acayip üniversiteler ille de belge diye tutturabiliyor.Bu durumda yapacağınız şey :

1-Linkte verilem formu kendinize uygun şekilde doldurun.(yatay geçiş için denklik belgesi gerektiğine dair başvuru dilekçesi)

ÖSYM tarafından yerleştirildiyseniz : http://www.multiupload.com/OLRE1UME76

ÖSYM tarafından yerleştirilmediyseniz : http://www.multiupload.com/51MI8RPNJR

2-ÖSS ve ÖSYM sonuç belgenizin internet çıktısını alın.Eğer ÖSYM tarafından yerleştirilmediyseniz kayıt belgenizi ya da öğrenci kimliğinizi de alın.

3-Bu ikisi ile beraber Ankara-Bilkent'te ki YÖK'e gidiyorsunuz.(Posta ile de aynı şekilde başvuru yapılabiliyor diye hatırlıyorum)Orda Denklik Birimi'ni buluyorsunuz.Yurt dışındaki her ülkenin kendine ait bürosu var.Üniversitenizin bulunduğu ülkenin bürosuna bu iki belgeyi vererek yatay geçiş yapmak istediğinizi bu yüzden YÖK'ten üniversitenizin denkliğinin olduğuna dair bir belge vermesini istiyorsunuz.

4-Birkaç şuna imzalat-buna onaylat işleminden sonra size bir adet orjinal , bir adet yedek olmak üzere iki kopya verecekler.(başka kopya vermiyorlar.Eğer birden fazla kurum sizden bu belgeyi istiyorsa noterden çoğaltıp tastikletmeniz gerekiyor).

Eğer ÖSYM tarafından yerleştiyseniz kağıdınız şu şekilde olur : 2009(girdiğiniz yıl) ÖSYS ............... üniversitesi ............ bölümüne yerleştiği anlaşılmıştır.Yatay geçiş hükümler a bendi gereği vs. vs.

Eğer ÖSYM tarafından yerleştirilmediyseniz , yerleştiği anlaşılmıştır kısmı yerine kurumumuz tarafından tanınmaktadır yazar.

16-Yatay geçiş başvurusu yapacağım üniversite orjinal ya da onaylı fotokopi olarak ÖSYM-ÖSS belgesi istiyor , nerden temin edebilirim ?

Orjinalini Ankara-Bilkent'teki ÖSYM binasından tanesi 3 lira olmak üzere istediğiniz kadar alabilirsiniz.Ya da herhangi bir notere gidip , orada internetten çıkartacağınız belgeye ''Aslı Gibidir'' damgası ve noterin damgasını da vurdurarak temin edebilirsiniz.Bazı üniversiteler internet çıktısını da kabul etmektedir , bu konu hakkında ilgili üniversitenin öğrenci işlerini arayıp sormanız sizin açınızdan daha yararlı olur.

17-Okuduğum bölümde hazırlık yoktu ancak geçmek istediğim üniversite de o bölümde hazırlık var , bir sorun teşkil eder mi ? Bu durumda iki farklı uygulama vardır.Ya başvurulardan sonra başvuran adaylar hazırlık atmalaya tabi tutulur ; hazırlık atlamayı geçenlerin başvurusu değerlendirmeye alınır ; diğerleri elenir.Ya da yatay geçiş hakkı kazandığınız yere kayıt yaptırdıktan sonra size hazırlık sınavı yapılır.Geçerseniz bölüme başlarsınız , geçemezseniz ya hazırlık okursunuz , ya da okuldan mezun oluncaya dek(eylülde-ocakta-ağustosta olmak üzere sene de 3 defa yapılıyor sanırım sanırım) o hazırlık sınavını vermeyi kabul ederek direk bölüme geçebilirsiniz.Bu konuda da her üniversitenin tutumu farklı olmaktadır.Öğrenci İşleri'ni arayıp sormanız daha sağlıklı bilgi verecektir.

18-Yatay geçiş için o bölümün taban puanını ya da ona yakın bir puanı almak gerekli midir ?

Hayır.Sadece birkaç üniversite bu şekilde bir uygulamaya gitti.(en fazla 10 puan eksik ya da şu bölüm için en az şu puan şeklinde).Zaten bunlarında hemen hemen hepsi kaldırdı.Gene de böyle bir durum söz konusu olursa , ilgili üniversitenin yatay geçiş başvuru sayfasında açıkça belirtilir.Ama artık böyle bir uygulama kalmadı diyebilirim.

19-Yatay Geçiş başvuruları neye göre değerlendirilir ? Kimi üniversiteler sadece sene sonu ağırlıklı not ortalamasına göre sıralama yaparken , kimi üniversiteler ÖSS puanınızı da katarak kendi belirlediği bir hesaplamaya göre sıralama yapabiliyor.ÖSS puanını katılarak yapılan sıralamalar da ÖSS puanınız o bölümün sınava girdiğiniz seneki taban puanına ne kadar yakınsa , o kadar çok avantaj elde edersiniz(hatta öyle ki sizden ortalaması yüksek çoğu kişiyi bile eleyebilirsiniz).

20-Yatay Geçiş için nereye başvurmamız gerekmektedir ? Gerekli belgeleri eksiksiz topladıktan sonra ya üniversitenin öğrenci işlerine ya da bölümün öğrenci işlerine(bunu üniversite kendisi belirleyecek) bizzat giderek elden

başvuru yapmanız gerekmektedir.Sadece 2-3 üniversite posta yolu ile başvuru kabul etmektedir.

21-Özel bir üniversitede burslu okuyorum , başka bir özel üniversiteye geçersem bursumu kaybeder miyim ? Evet kaybedersiniz.Ancak bu konu hakkında o üniversitenin yatay geçiş yönetmeliğine bakmanızı öneririm.Eğer ÖSYM tarafından burslu kontenjana yerleştirildiyseniz bursunuzu geçiş yapınca kaybedersiniz fakat sene sonu ağırlıklı not ortalamanız ; yatay geçiş yapmak istediğiniz üniversitenin burs yönetmeliğine göre burs almaya yetecek düzeydeyse , akademik başarı bursu alarak gene burslu şekilde devam edebilirsiniz(bu da her üniversiteye göre değişiklik göstermektedir ; dediğim gibi yönetmliğine bakmanız , eğer orda yoksa ilgili üniversitenin öğrenci işlerine sormanız daha yararlı olur.)

22-Örgün öğretimden ikinci öğretime , ikinci öğretimden örgün öğrenime yatay geçiş yapabilir miyiz?

Evet.Örgünden ikinci öğretime başvurabilirsiniz.Ancak ikinci öğretimden örgüne başvurmanız için bölümünüzde ilk %10 ' a girmeniz gerekmektedir.İlk %10'a giremeyenler örgün öğ. için yatay geçiş başvurusu yapamaz.İlk %10'a girip örgüne başvuracaksanız mutlaka ilk %10'a girdiğinize dair belgeyi almayı unutmayın.Yoksa başvurunuz eksik belge nedeniyle değerlendirmeye alınmaz.

23-Açık veya uzaktan öğretimden örgün öğretime yatay geçiş yapılabilir mi ?

Evet. Açık ve uzaktan öğretimden örgün öğretim programlarına geçiş yapılabilmesi için, öğrencinin öğrenim görmekte olduğu programdaki genel not ortalamasının 100 üzerinden 80(4 üzerinde 3.2) veya üzeri olması veya kayıt olduğu yıldaki merkezi yerleştirme puanının, geçmek istediği üniversitenin diploma programının o yılki taban puanına eşit veya yüksek olması gerekir.

24-Not ortalamam başvuru yapabilmek için yeterli değil , hiçbir şekilde başvuramaz mıyım ?

Eğer ÖSS puanınız ; geçmek istediğiniz bölümün sınava girdiğiniz yıldaki taban puanıyla eşitse veya daha yüksekse , not ortalamasına bakılmaksızın yatay geçiş başvurusunda bulunabilirsiniz.Ancak bu tür başvurular , eğer geçmek istediğiniz bölümün yatay geçiş kontenjanı dolmazsa değerlendirmeye alınır.

25-Dersten başarısız olmam yatay geçiş için engel teşkil eder mi ?

Evet.Aldığınız bütün dersleri başarı ile vermiş olmanız gerekmektedir.Şu ana kadar sadece Atılım Üniversitesi'nde 3 derse kadar bırakmış olabilir şartı gördüm.

26-Dersten çekilmem yatay geçiş için engel teşkil eder mi ?

Eğer bölümün ana derslerinden değilse genelde etmez.Fakat bazı üniversiteler açıkça okuduğu dönemde müfredata göre alması gereken tüm dersleri almış ve başarmış olması koşulunu koymuştur.YÖK'ün yönetmeliği bu konuda tam bilgi veremediği için , her üniversite kendine göre karar alıyor diyebilirim.Ancak yukarıda dediğim gibi ana bölüm dersi değilse genelde sorun teşkil etmiyor.

27-Kendi bölümümden başka üniversitenin aynı adlı bölümüne yatay geçiş yapmak istiyorum fakat farklı derslerimiz var , bir sorun olur mu ?

Hayır bir sorun teşkil etmez.Eğer sizin almadığınız dersler geçeceğiniz yerde varsa bunları sonradan fakülte tarafından belirlenerek alırsınız.Sizin gördüğünüz ancak geçmek istediğiniz yerde olmayan dersler varsa da , ilgili fakülte tarafından bu derslere karşılık gelen derslerden muaf tutulursunuz

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.


Yorumlar   

 
-2 # eda 21-05-2014 15:08
özel üniversiteye burslu yatay geçiş yapılabilir mi
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı
 
 
+6 # neslihan ozcan 07-07-2014 22:55
cevabı okumak
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı
 
 
+2 # eda 21-05-2014 15:09
vakıf üniversitesine burslu yatay geçiş yapılabilir mi
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı
 
 
-2 # furkan 28-05-2014 22:59
Universite icin yatay gecisi yapmayi düşünüyorum. . Ancak bir yil ara vermek istiyorum. Bir yil aradan sonra yatay gecis hakkim kaybolur mu ?
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı
 
 
+1 # merve oran 22-06-2014 14:19
ben 100 lük sisteme göre puanlama durumuna tabi tutuldum ortalamam 82 civarında ancak bazı okular en az 3.50 ya da 4 istiyor benim puanım kaça takabül ediyor acaba
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı
 
 
-2 # enise 05-07-2014 15:11
özel üniversiteden devlete geçmek istiyorum ortalamam 2.54 ösym puanım 357 ugnom 2.04 çıktı hangi üniversitelere yapabilirim. ugno puanım bir engel mi beim için
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı
 
 
+1 # gamze 08-07-2014 18:31
ondokuz mayıs üniversitesine 1.sınıf yarıyılda geçiş yapılabiliyor mu acaba
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı
 
 
0 # Tuğba 10-07-2014 18:53
özel üniversitede okuyorum İngilizcem alttan kaldı not ortalamam tutmasına rağmen geçiş yapmamı engeller mi ?
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı
 
 
-1 # aylin 13-08-2014 18:14
kocaeli üniversitesine merkezi yerleştirme puanımla yatay geciş basvurusu yapmak için bizzat gitmem gerekiyor mu yoksa fax kabul ediyorlar mı
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı
 
 
-1 # Aslı 19-08-2014 13:16
bu yıl ktu'de maden mühendisliği hazırlık okuyacağım. hazırlık sınıfını bitirdikten sonra aynı ünide inşaat mühendisliğine geçmek istiyorum. bu mümkün mü mümkünse neler gerekiyor. sadece not ortalamasıyla mı alınıyor bana lütfen bilgi verir misiniz
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı
 
 
+1 # merve 26-08-2014 21:17
ben örgün eğitimdeyim ama hazırlık okudum şimdi 1. sınıfa geçtim açıköğretime geçebilirmiyim bilen varmı
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı
 
 
-2 # burcu 27-08-2014 18:48
iyi gunler ben bu sene kafkars ünv yatay gecişte 2. asılım ama kafkars ünv.kesn kayıt tarihi cok erken ben kesn kayıt yaptrsam sonra aynı sene kastomonu ünv yerşeleseblrmyım kaydımı oraya aldra blrmıyım cünkü kafkasın kesn kayıt tarihi cok erken ben kastamonuyu istyorum orasıda bu sene 1 eylul de acıklıycak ben nasıl yapcam ? yapabiliyormuyum böyle bisey yada kafkasa kesn kayıt yapamyorum
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı
 
 
-2 # tuba 11-09-2014 15:12
Ben anlamadim simdi ösym puanına bakiyormu yatay geçiş mesela benim bolumum devlette bitek hacettepede var ama ösym puanimla arasında nerdeyse 50 60 puan var yani ortalamam tutsada yatay geçiş yapamazmiyim
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı
 
 
-1 # emrah 12-09-2014 16:12
Meslek liselerinden direk üniversiteye geçenler yatay geçiş yapabiliyormu ?
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı
 
 
-1 # emrah 12-09-2014 16:13
Meslek lisesinden direk geçiş yapanlar yatay geçiş yapabiliyormu ?
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı
 
 
-1 # barış 19-09-2014 11:26
teknoloji fakültesinde okuyorum yatay geçişle başka bi ile geçmek istiyorum ama geçmek istediğim ilde sadece mühendislik fakültesi var ortalamam sıkıntı değil yüksek tutmuştum ama teknolojiden mühendisliğe geçerken bi sıkıntı oluomu
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı
 
 
-1 # mete 23-09-2014 14:24
Ben mete ankara üniversite sinde hukuk okuyorum ancak buraya hem şehir hem kalmis hem de yurdunu begenmedim. Bu yüzden İstanbul hukuk ya da marmara hukuk a geçmek istiyorum 1. Sinifta okumaktayim yatay geçiş yapabilir miyim ? Ki diyelim ki oldu. Burda kyk yurdunda kaliyorum orda bana yurt cikar mi. .?Ayrıca hukuk okumak ta istemiyorum eğer istersem yukarıdaki sorulardan bagimsiz olarak istanbul psikoloji te geçiş yapabilir miyim.. Şimdiden Yardimci olanlara teşekkürler.
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı
 
 
+2 # Salih selçuk 03-10-2014 19:31
DGS ile Doğu akdeniz üniversitesi inşaat mühendisliğine yerleştim. Türkiyede bir üniversiteye yatay geçiş yapabilirmiyim.? yapabilirsem nasıl bir yol izlemem veya hangi şartları yerine getirmem gerekiyor
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı
 
 
-2 # Samet 13-10-2014 13:45
Özel bi üniversitede hukuk birinci sınıftayım. Bu sene başladım ve ara dönemde herhangi bir devlet okuluna geçiş yapmayı düşünüyorum bu mümkün mü?
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı
 
 
0 # yasin 20-10-2014 11:30
Ben eskisehirde ilahiyat okuyorum. Tarih bolumune gecmek istiyorum. Bilgi veririmisiniz ne zaman gecebilirim
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı
 
 
0 # Eda 12-11-2014 11:53
Yatay geçiş yapmak istedigim üniversitenin yerlestirme puaniyla benimkisi tutmuyor. Ege Üniversitesi yerleştirme puanini dikkate alıyor mu?
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı
 
 
0 # Nalan 22-11-2014 20:18
Dokuz Eylül Üni'de Almanca Öğretmenliği okuyorum. Bölüm birincisi olarak en yüksek puanla yerleştim. Hacettepe Üni'ye aynı bölüme yatay geçiş yapmak istiyorum. 4 üzerinden 3.5 ortalaması isteniyor bunu yapabilir miyim bilmiyorum ama Dil 1 puanım değerlendirmeye alınmıyor mu? Beni aydınlatıcı.
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı
 
 
+3 # ümit 25-11-2014 21:14
Ben gecen sene giresun üniversitesinden elazig üniversitesine merkezi yerleştirme puanı ile geçiş yaptım ama pişman oldum geri dönmek istiyorum merkezi yerleştirme puanı ile geçişte bi sınır varmı bu sene tekrar yapabilir miyim ?
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı
 
 
+2 # ESRA 14-12-2014 21:24
DGS İLE ÖZEL ÜNİVERSİTE KAZANDIM 1 YIL SONRA DEVLETE GECEBİLİRMİYİM.YOKSA SADECE YGS İLE KAZANANLAR MI GECİŞ YAPABİLİR.
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı
 
 
+1 # Hasan 01-01-2015 21:22
Önlisans bitirip kamu dahilinde çalışmaya başlama gibi bi durumumuz olsa okuduğum lisans proğramının 1. Yarıyıl sonunda yatay geçiş yapabilirmiyim
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı
 
 
0 # Emin Iskander 10-01-2015 04:09
Merhaba,

Eğer bir kredi ihtiyacınız var mı? Biz muhtaç yardım ana amacı ile sertifikalı akredite kredi kredi şirketi vardır. Biz 2 % faiz oranı $ 15,000,000,00 maksimum kredi aralığı $ 5,000.00 minimum kredi sunuyoruz. Eğer ilgileniyorsanız Yani, sadece e-posta yoluyla bize ulaşın:

Web sitesi: Sgrmarketerscompany.webs.com

içtenlikle
yönetim
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı
 
 
0 # Duygu 09-02-2015 21:23
Merhaba
Benim ilk dönem not ortalamam 2.87 ikinci dönem not ortalamam 3.5-4 arası olduğu taktirde 2.87 lik ortalamamın yatay geçişte fazla bir etkisi olur mu?
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı
 
 
-1 # Mrs. Veronica 22-02-2015 17:00
Merhaba
Ben Veronica Clinton yönetimi Direktörü (MD) özel kredi ev Limited, acil mali yardım ve olanlar yüzünden düşük kredi puanları, işletme kredileri, eğitim kredisi, taşıt kredisi, ev kredileri, şirket kredileri ve daha fazla, bankalardan kredi verilmedi ihtiyacı olanlar için borç, kayıtlı bir şirket olduğunu veya bir borç veya ücret ödemek istiyorum, ya da eğer daha önce sahte tefeciler tarafından scammed mı? Tebrikler sen şimdi doğru yerde, özel kredi ev Limited, % 2 çok düşük faiz oranı ile kredi sağlayan güvenilir kredi şirketi, tüm sorunların sonuna geldik. Biz gizli yardım sağlamak ve kredileri teklif istekli olacağını bildiren bu orta kullanıyorsunuz. Bize bugün e-posta ile ulaşın: veya
Çok seviyorum
Bayan Veronica Clinton
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı
 
 
+1 # hüseyin 24-02-2015 12:40
artık hazırlık sınıfı da dahil yatay geçiş var diyorlar 2014 de girmiş yasa gibi bişey
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı
 
 
0 # Sallie 16-03-2015 23:33
I am not sure where you're getting your information, but great topic.
I needs to spend some time learning more or understanding more.
Thanks for fantastic info I was looking for this information for my
mission.

Also visit my blog; tab generic
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı
 
 
+3 # miray 22-03-2015 12:15
d3p
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı
 
 
+1 # miray 22-03-2015 12:16
merhabe benaçıkögertim kamu yönetimi bölümü 1. sınıf ögrenciyim . geçen dönemden 3 tane başarısız oldugum ders var yatay geçiş için atılılm üni 3 derse kadar bırakmış olabilir şartı in açıkögretimdeki ler içinde geçerlimi?
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı
 
 
0 # Nur 25-03-2015 14:37
Eyer altan 5 dersimiz kalmısa geçişimize engelmi Bölümü değişyirmek istiyorumAlıntı:
Altan dersim varsa
ama altan dersim var nasil olcak nolur cevap verin soruma
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı
 
 
+1 # tuğba 25-03-2015 22:08
iki yıl önce yatay geçişle bir okul kazandım fakat kayıt yaptırmadım şimdi ise sınava girdim ama barajı gecemedim yatay geçiş hakkım varmı benim bu hakkımı şimdi kullanabilirmiyim bilen varmı
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı
 
 
+1 # vahap ekin 02-04-2015 00:10
Anadolu teknik Lisesi okuyorm bulunduğum şehirden başka Bi şehire yatay geçiş yada şehir seçme gibi bi alternatifim varmı.
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı
 
 
+1 # vahap ekin 02-04-2015 00:12
Liseden üniversiteye yatay geçiş yaparken şehir seçme gibi bi alternatifim varm.
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı
 
 
0 # loan jefferson 13-04-2015 09:19
Bir kredi ihtiyacınız var MUSUNUZ? veya borç ödemek için kredi gerekiyor ya da faturaları artık endişe ve eğer öyleyse, lütfen bize ulaşın:

isim: ....
Kredi Tutarı gerekli: ...
Devlet: ....
ülke: ...
telefon numarası: .....
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı
 
 
0 # esra 02-05-2015 01:39
Ben suan ucuncu sinifim yatay gecis yapabilir miyim hazrlik.var universitemde ve olmayan bi okula gecebilir miyim bna bilgi verebilir misiniz ?
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı
 
 
+1 # ayse 16-05-2015 18:00
YATAY geçiş yaptığımız üniversitede şartlı olarak geçilen dersleri tekrar almam gerekir mi ? Bununla ilgili yeni bir kanun çıktığını duydum
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı
 
 
0 # hayat 18-05-2015 02:27
yurt dışında okuyorum türkiyeye özel üniversitelere yatay geçiş yapmak istiyorum ancak suanki okula ösym ile gelmedim ve buraya okamaya gelmeden önce sınava ğirmedim şimdi geçiş yapmam için bu sorun olur mu?
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı
 
 
0 # Nevra 07-06-2015 12:02
Kktc hukuktan türkiyeye ortalama ile yatay geçişte ilk 150 binde olma koşulu aranacak diye yeni bir yasa cıktı , ben 2014 girişliyim ve 150 binden düşük başarı sıralamam bu durumda gecis yapamayacak mıyım kanunda 2015 yılından itibaren yerleserek kayıt yaptıranlar için yazıyor yök sekreterliği ise sizin icinde gecerli bu kanun diyor lütfen yardımcı olabilirmisinz. Tesekkürler
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı
 
 
-1 # fidan 20-06-2015 15:02
Sadece ganoyla alan osym puanina bakmayan okullar hangisleridir
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı
 
 
0 # nur 13-07-2015 01:16
Mustafa kemal üniversitesi kamu yönetimi 1. Sınıf ogrencisiyim üniversitemize merkezi. Yerleştirme puanimla yatay geçiş yapmak istiyorum bunun için ne yapmam gerekiyor yardımcı olursaniz sevinirim
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı
 
 
-4 # aslı 29-07-2015 00:31
Merhaba;
Ben yatay geçiş için ege üniversitesine başvuruda bulundum hala sonuçlar belli olmadı fakat olumlu olursa ve ben kaydı yaptırsam ama ders döneminde gitmeyip kendi okuluma devam edebilir miyim?Konu ile ilgili desteğiniz bekliyorum.
İyi ÇAlışmalar.
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı
 
 
0 # taner 18-08-2015 17:11
merhaba;
yatay geçişte iki yere başvurduk diyelim birinin sonucu belli oldu kayıdı yaptık diyelim daha sonra diğer üniversiteyide kazandiğimizda kaydımızı silip diğer üniversiteye kayıt yapabilirmiyz ?
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı
 
 
0 # ege 22-08-2015 16:55
merhaba akdeniz arkeolojiden marmara işletmeye geçmek istiyorum sene sonunda ganoyla geçebilir miyim
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı
 
 
+1 # Aysegul 28-08-2015 01:21
Yatay geçiş için başvuru yaptım ama değerlendirmeye eksik evrak diyerek alnmadim ama evragim staj evragim ve be staji bitirmeden olduğu için evrakdan dolayı secilemedim başka bir şansım imkanım varmı
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı
 
 
0 # huseyin 04-09-2015 13:10
Yatay gecis hakki kazandim. Kaydimida yaptim ama. Iptal etmek istiyorum. Daha kayitlar devam ediyor. Yedek alinabilir yani. Iptal edebilir miyim
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı
 
 
+1 # Nejla 18-09-2015 19:19
Optisyenlim bölümü kazandım yg1 ile giriş yaptim dikey gecisle yada yatay gecisle ygs2 puan turunde olan mesela hemsirelik bir bolume gecebilirmiyim
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı
 
 
0 # robert 24-09-2015 09:28
30 dakika içinde% 3 seviyesinde hızlı ve acil krediler bugün olsun. E-posta yoluyla detaylı bilgi için bugün bize ()
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı
 
 
0 # Emre 01-10-2015 19:17
Ben yatay geçiş é başvurdum kabul oldum fakat benim 4 dersim var toplam da geçiş yaptığımda 15 ders çıkıyor ben geri çekilmek istesem okuduğum okul da ise ders kayıtları bitse nasıl bir işlem olur yardımcı olurmusunuz?
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı
 
 
-1 # idris cana 03-10-2015 15:12
dgs ile yerleştiğim bölümden 17 dersten muafım vede güz doneminden aldığım ders sayısı 8 bu dönemin sonunda yatay geçiş yapabilir mıyim 2 sınıftan başlatmışlar
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı
 
 
0 # ömer 05-10-2015 20:51
mrb benim birtane alttan dersim olmasına rağmen yatay geçiş başvurusunda bulundum ve kabul edildi. bütün işlemlerim halloldu kaydımıda yaptm. ders kaydını okul açıldıktan sonra bize haftaya gelin dediler ve 10 gün sonra ders kaydına gittim ama bana alttan dersin var yapamayz dediler kaldm ortada napcam bilmiyorum lütfen biri bir cözüm yolu göstersin...
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı
 
 
-1 # ebru 06-10-2015 15:59
hemşirelikten mühendisliğe geçiş varmı 1 sınıftayım
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı
 
 
0 # ilayda 11-10-2015 10:25
tıp 1.sınıf öğrencisiyim. yatay geçiş yaptığımda seneye tekrardan 1.sınıf mı okumam gerekir? yoksa 2 den devam mı?
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı
 
 
0 # onur 10-11-2015 00:21
Oldugum bolum i.ö hem baska üniye hemde baska bolume gecebilir miyim ?
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı
 
 
0 # syvia 09-12-2015 22:33
Eğer herhangi bir amaçla işinizi veya desteklemek için acil kredi ihtiyacınız var mı? Biz sertifikalı ve meşru ve uluslararası lisanslı kredi borç veren Biz% 2 uygun bir faiz oranı iş firmaları, şirketler ve bireyler için krediler sunuyoruz, bir kısa veya uzun vadeli kredi olabilir ya da kötü kredi var olsa bile, biz işlemek zorundadır sizin kredi en kısa sürede başvurunuzu aldıktan. Biz bağımsız bir finans kurumu vardır. Müşterilerimizin binlerce kredilerin çeşitli sağlanmasında yılda mükemmel bir üne kadar inşa etmişlerdir. Biz tüm vatandaşlar ve sivil için kolay x-mas krediler bireysel kredi, ticari / iş kredisi, araç kredisi, leasing / ekipman finansmanı, borç konsolidasyonu kredi, ev kredisi sunan vatandaşlar ve sivil vatandaşlara herhangi bir miktarın garantili kredi hizmetleri sunun ya iyi ya da kötü kredi geçmişi olan vatandaşlar. Eğer varsa firmamız e-posta () bilgilerinizle bize e-posta gönderebilirsiniz gerekir.
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı
 
 
0 # Murat 10-12-2015 15:50
Ben elezher üniversitende okumaktayım bahar döneminde yatay geçiş yapabilirmiyim
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı
 
 
0 # Jerry Thompson 10-01-2016 02:50
Merhaba Bay Jerry Thompson'a Özel kredilerin alacaklıyı değilim, ve ben hayallerinizi bir kredi almak için gerçek yapmak için buradayım. Eğer acilen bir kredi ihtiyacınız var mı? Eğer borçlarını ödemek için kredi gerekiyor mu? Eğer iş ya da kendi işini kurmak genişlemesi için kredi ihtiyacım var mı biz% 3'lük bir düşük faiz oranı ile sizin için buradayız ve en fazla 50 yıl 100.000, 000.00 azami kredi miktarı kadar 1.000 kredi alabilir ve kredi süresi. Bizim e-posta adresine lütfen bizimle irtibata geçin
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı
 
 
0 # pedro williams 10-01-2016 10:27
Merhaba, ben% 2 düşük faiz oranı ile kredi ihtiyacım var? Herhangi bir teminat veya banka kredileri nedeniyle kredi inkar edilmese bile kötü mü? Banka yorgun stres? O zaman doğru yerdesiniz, şimdi bize e-posta: My
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı
 
 
0 # Gustavo Nicolas 13-01-2016 14:34
Merhaba size% 2 düşük faiz oranı ile kredi ihtiyacım var? Eğer herhangi bir teminat ya da kötü kredi yok çünkü banka kredileri reddedildi mi? Banka stres yorgun musunuz? O zaman doğru yerdesiniz, e-posta yoluyla şimdi bize ()
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı
 
 
0 # isimsizzz 13-01-2016 16:30
Ders kredisi ve ders içeriğinin aynı bölümlerde eşitlenmediği sürece, Necmettin Erbakan Üniversitesi Makine Mühendisi bölümü 2. sınıf veya 3. sınıf olan bir öğrenci Selçuk Üniversitesine veya Karatay Üniversitesine yatay geçiş yapması halinde Tarih, Türk Dili gibi birkaç ders haricinde 1. sınıftan başlayarak bütün dersleri tekrar alacaktır. Bunun için YÖK uyarılmalı. Bütün üniversitelerde yapılması gereken şudur. A üniversitenin Makina Müh. bölümündeki x dersinin kredisi ve ders içeriği ile B üniversitenin Makina Müh. bölümündeki x dersinin kredisi ve ders içeriği aynı olmalıdır.
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı
 
 
0 # isimsizzz 13-01-2016 16:40
gögdg
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı
 
 
0 # Mr Ferdinand Leo 14-01-2016 05:04
Eğer mali yardım alma düşünüyor musun, acil kredilerin ciddi ihtiyaç olup olmadığını, kendi iş kurma düşünüyorsun, sen borç, bu kişisel krediler, iş kredileri sağlamak çünkü arzularını gerçekleştirmek için bir şans vardır kurumsal krediler ve% 2 faiz oranıyla kredi her tür ve biz onların yüzünde bir gülümseme ile tüm ilgili kredi ve yeni bir ay içine alacak tüm değerli müşterilerimize garanti.
Daha fazla bilgi için e-posta yoluyla şimdi lütfen bize ulaşın
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı
 
 
0 # Morgan Laura 16-01-2016 08:10
Merhaba,

Senin bölümü ödeme veya kendi iş başlatmak için bir kredi ihtiyacın var? Eğer öyleyse lütfen bize bugün daha fazla bir bilgi at::: için e-posta

Kredi başvuru formu,

Tam adı:...
Ülke:...
Kredi miktarı:...
Kredi süresi:...
Telefon numarası:...
Cinsiyet:...

Morgan Laura Saygılar
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı
 
 
0 # Fedinard Edward 18-01-2016 15:01
Merhaba Sayın Ferdinand Edward, Am Meşru ve güvenilir kredi borç veren benim. Ben 3% faiz oranıyla açık ve anlaşılabilir bir şart ve koşullar kredi vermek. Sadece 5000 $ 6.000.000 $ USD Euro Ve Pound itibaren. Ben faturaları ödemek için İş Kredileri, Bireysel Krediler, Öğrenci Kredisi, Araç Kredisi ve Kredi veriyoruz. Eğer ilgileniyorsanız bizimle aracılığı ile iletişim:

bireysel Krediler
Pay Day Kredileri
araç Finansmanı
Ev Kredileri
borç Danışmanlık
İşletme Kredisi
Öğrenci kredisi
Konsolidasyon Kredi
Medikal Kredi

Acil kredi için bugün bize ulaşın. Bizimle iletişim kur:
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı
 
 
0 # Serhat Aslan 19-01-2016 01:34
Ben merkezi puanımla yatay geçiş yapmayı düşünüyorum aynı zamanda tekrar ygs ye bavurdum yatay geçiş hakkım yanar.mı ?
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı
 
 
0 # LARRY 20-01-2016 00:49
Her biri Merhaba, ben hızlı Tanrı kim adam zengin yoksul olmaktan, zarafet çim benim hayatımı değiştirdi Bir okunaklı ve gerçek kredi borç veren beni yönetti nasıl bir tanıklık kesme bu orta kullanmak istiyorum, ABD'den duyuyorum Şimdi stres veya finansal zorluklar olmadan sağlıklı ve varlıklı yaşam övünebilir. Benim ağrıları eklemek olmaz kim online okunaklı kredi borç veren bir kredi almak bu kadar umutsuz hale internette kredi almaya çalışırken pek çok ay sonra ve 500.200 $ toplamını kandırdı, sonra ben bir arkadaşı ile iletişime karar Son zamanlarda online kredi var mayın, biz konuyla ilgili tartışılan ve düşük ile sonuca o Jenny fonları CEO'su olan Bayan jenny adında bir kadın hakkında bana ve ben (3500,000.00USD) bir kredi için başvuruda % 3 faiz oranı, kredinin stres olmadan kolayca kabul edildi ve kredi benim bankaya yatırıldığına kredi transferi ve daha az iki (2) gün içinde ilgili yapılan tüm hazırlıklar yüzden muhtaç birini tavsiye etmek istiyorum bu yüzden kredi hızla e-posta yoluyla onunla temasa: () o ben Tanrı hayatımda yapmış iyi şeyler için onu korusun olacağını dua yapıyorum bilmiyor.
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı
 
 
0 # SARAH BENSON 20-01-2016 19:05
İyi günler ..,

sen bir kredi için arıyoruz Eğer bir erkek veya bir kadın mısınız? Işinizi genişletin ya da kendi işinizi oluşturmak veya borçları, faturaları, evin kira ödemek? * Bireysel Kredi * İş: Eğer öyleyse, o zaman cevap istenen müşteri olmalıdır gelemez bir süre ve kredinin her türlü ile 500.000.000,00 (TL) ve maksimum 15,000.00 (€) tutarında kredi sağlamak vardır faiz alınan Kredi * İhtiyaç Kredisi% 2 faiz, aşağıda kredi başvuru bilgilerinin tamamlanması, bizi geri almak için

İletişim e-posta:

Aşağıdaki kredi başvuru bilgileri
Kredi Başvurusu Adı: ____________________
Kredi Tutarı gerekli: ____________________
Kredi süresi: ___________________________
Kredinin amacı: ______________________
Ülke: _________________________________
Telefon numarası: ________________________
Meslek: ______________________________
Aylık gelir: __________________________
Medeni Hali: ____________________________
Cinsiyet: __________________________________
Yaş: _____________________________________
seks: _____________________________________

İletişim e-mail:

selamlar.

Bayan Sarah Benson
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı
 
 
0 # PENDELIS 26-01-2016 10:57
Şimdi mali endişeler End: Ben gülümseme ki 76.000 € güvenli vardı ve arkadaşlarım iki de herhangi bir zorluk olmadan, bu adamdan kredi almış Allah'tan korkan bir adam. Ben yanlış kişiyi seçmek için tavsiye, kesinlikle projeniz için bir nakit kredi ve birbirlerine geçerli olacaktır. Sayın Pendelis Servet, bana kendi kredilerini mübarek hissettirdi çünkü bu yazı yazdı. Bu bana Hayatının kredi ödemek için bu fonu olsun yardımcı bu dürüst ve cömert Tanrı korkusu adamla tanıştım bir arkadaşım aracılığıyla var, size banka kredilerine erişim, ya da değil yok sıkışmış, mali yardıma ihtiyacınız Bankanın iyilik görmüş olmalı, sizin inşaat, gayrimenkul geliştirme, kendi iş işinizin gelişmesini finanse ve para, kötü kredi kazanmak veya faturaları veya borçlarını ödemek için paraya ihtiyacım var. Bu nedenle, oraya gitmek başvurun ve bunun için sormak hizmetler için sizinle tanışmak lütfen öneririz. İletişim adresi:

Mali endişeler End
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı
 
 
0 # sadik 30-01-2016 00:46
Biz mali yardim ile dinamik bir sirketiz. Biz is yatirim, faturalari ödemek için kötü bir kredi puani veya para ihtiyaci var mali yardim ihtiyaci olan bireyler, disari para kredi. Sana bir kredi sunmak için memnuniyet duyariz biz güvenilir ve yararlanici yardimda sizi bilgilendirmek için bu orta kullanmak istiyorum. E-posta yoluyla bize ulasin:

Ben 05:00 Pasifik saati 8:00 ofis içi duyuyorum.
Saygilarimla
Sayin Sadik Yasar
Ag Sistemleri Ajan, SPN
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı
 
 
0 # John Lisa 24-02-2016 15:07
Merhaba, ben 2% çok düşük faiz oranı kredi veren Bay John Lisa özel bir kredi borç veren, duyuyorum. Biz Eğitim kredisi, İş kredisi, ev kredisi, Tarım kredi, Kişisel kredi, oto kredisi ve diğer iyi Sebep gibi kredinin her türlü veriyoruz. Bizim kredi programı çok doğrudan ve Kişisel Memnuniyeti gibi esnek ve Finansal Başarı bizim Amaç olduğunu. Eğer ilgileniyorsanız, daha fazla bilgi için e-posta yoluyla bize şimdi:
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı
 
 
0 # Dubril Loan Firm 25-02-2016 04:53
Dubril Kredi Firma olmayan teminat, güvenli ve bireylere teminatsız krediler, özel ve kamu kuruluş sunmaktadır.
Bizim faiz oranı 2% makul bir oranda ve bizim kredi süreç / tedarik hiç alabilirsiniz en iyisidir.
Biz kredinin ve makul bir nedenden dolayı herhangi bir miktar sunuyoruz.
aracılığıyla kredi için bugün bize ulaşın,
E-posta:
Skype: dubrilloanfirm
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı
 
 
0 # Mrs Isa Anita 26-02-2016 07:45
ANITA KREDİ Finance Company ile hızlı ve uygun fiyatlı kredi için başvuruda.
Eğer bir kredi ihtiyacı olan ya da daha önce bankanız tarafından kapatmak edilmiştir, bu aradığınız bir fırsattır. Biz işletme kredisi, araç kredisi, şirket kredi, girişim sermayesi, ev kredisi, öğrenci kredisi veya% 2 faiz oranıyla seçtiğiniz herhangi bir kredinin gibi kredinin her türlü sunuyoruz. İlgilenen kişiler bu e-posta adresinden bize başvurun:
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı
 
 
0 # Mrs Isa Anita 26-02-2016 07:48
Eğer mali yardım arıyorsun? faturalarınızı veya borçlarını ödemek için acil kredi ihtiyacınız var mı? ne olursa olsun kredi belki e-posta yoluyla bize bugün başvurmalısınız:
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı
 
 
0 # jane 02-03-2016 10:54
Merhaba,
Bu Bayan Jane Alison, özel bir kredi borç veren herhangi bir mali yardıma ihtiyacı herkes için bir mali fırsat açmak vardır kamuoyunu bilgilendirmektir. Biz açık ve anlaşılır terimler ve durumu bir altında bireyler, firmalar ve şirketler için% 2 faiz oranıyla kredi veriyoruz. e-posta ile bugün bize ulaşın: (saintloanss@ gmail.com)
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı
 
 
0 # Güldoğ 02-03-2016 14:16
Merhaba ben üniversite değiştirmek istiyorum birinci sınıf öğrencisyimikinci sınıf için değiştirmek istiyorum fakat birinci dönemde kaldığım bi tane seçmeli dersim var sıkıntı olur mu acaba?
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı
 
 
+2 # burak 13-03-2016 23:36
merhaba ben tıpta okuyorum 1 kere yatay geçiş yaptım 2. yi yapmayı düşünüyorum bu benim son hakkım mı yoksa tıpta yatay geçiş için daha fazla hak veriliyor mu
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı
 
 
+1 # burak 13-03-2016 23:39
merhaba ben tıpta okuyorum 1 kere yatay geçiş yaptım 2. kere yapmayı düşünüyorum bu benim son hakkım mı yoksa tıpta okuyanlara daha mı fazla yatay geçiş hakkı veriliyor?
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı
 
 
0 # Dr Alex 15-03-2016 09:55
Kişisel finans hizmetleri ve ticari finans kredi hizmetleri

Kişisel finans hizmetleri ve ticari finans kredi hizmetleri, borç konsolidasyonu, iş yatırım, ev geliştirme ve kişisel mali yükseltme için mali teminat. Hizmetlerimiz toplam sigorta kapsamı ile gelir ve bizim finansal hizmet uygulaması sonuçlandırmak için 1 gün süre alır. eğer ilgi lütfen bize ulaşın. Sizi kaliteli finansal hizmetler vermek için sabırsızlanıyoruz. devam ayrıntıları.
Ad Soyad:
Cinsiyet:
Medeni hal:
Meslek:
Ülke:
İletişim Adresi:
Aylık gelir:
İstenen kredi: miktarı
Kredi Süre:
Telefon numarası:
kredi nedeni:
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı
 
 
0 # Mr Boak Coma. 15-03-2016 11:36
Merhaba, bankalar ya da diğer herhangi bir finans kurumu tarafından kapatmak ve hala kredi veya kişisel finansal yardıma ihtiyaç Have Been? Daha fazla bilgi için (): E-posta
teşekkürler
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı
 
 
0 # Mr Boak Coma. 15-03-2016 13:35
Merhaba, bankalar ya da diğer herhangi bir finans kurumu tarafından kapatmak ve hala kredi veya kişisel finansal yardıma ihtiyaç Have Been? Daha fazla bilgi için (): E-posta
teşekkürler
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı
 
 
0 # Johnson Mark 17-03-2016 07:32
Merhaba,
Eğer borçlarını temizlemek için acil kredi ihtiyacınız veya işinizi geliştirmek için bir sermaye kredi gerekiyor mu?
Eğer tarafından reddedilmiş
Bankalar ve diğer mali kurumlar?
Bir konsolidasyon kredi veya ipotek gerekiyor?
hepimiz mali sorunlar geçmişte yapmak için buradayız olarak artık arayın. Biz bireylere dışarı fonları kredi
mali yardım ihtiyacı, kötü bir kredi veya% 2 oranında iş yatırım, faturaları ödemek için paraya ihtiyacı var. Ben güvenilir ve yararlanıcı yardımda ve size bir kredi sunmak için istekli olacağını sizi bilgilendirmek için bu orta kullanmak istiyorum. Yani e-posta yoluyla bize bugün:
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı
 
 
0 # Kate Lisa Credit 21-03-2016 21:31
KATE LISA kredi çözüm hoş geldiniz

E-posta:
Cep telefonu: +2347050251612
İletişim: Bayan Kate Lisa

Bir borca ihtiyacım var mı? Bir mali kriz içinde olan veya kendi iş başlatmak için paraya ihtiyacı? Kredi borcunu ya da faturalarınızı ödemek ya da güzel bir iş başlatmak için ihtiyacın var? Seni bir düşük kredi puanı ve yerel bankalardan sermaye kredi ve diğer mali kurumlar elde etmek zor buldun? İşte bizim kuruluştan bir kredi almak için şans. Biz bireyler için aşağıdaki amaçlar ve çok daha fazlası için krediler sunuyoruz. Kişisel kredi, iş genişletme, iş başlangıç, eğitim, borç konsolidasyonu, sabit para krediler. Düşük faiz oranı % 3 kredi veriyoruz. nasıl bir kredi için uygulamak daha fazla bilgi için bize bugün ve kredi teslimat hizmeti 24 saat render temin ederim. Mali senin atılım bizim arzu ki. daha fazla bilgi için e-posta yoluyla bize. E-posta:
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı
 
 
0 # Binaley Salami 25-03-2016 02:05
Eğer bir kredi ihtiyacı var mı? banka kredinin sizi yalanladı, biz mali size yardımcı olmak için buradayız, artık yapmanız gereken tek şey herhangi bir hedefe herhangi bir miktarın anlık kredi almak için () üzerinden bize e-posta olduğunu. Sizin mutluluğunuz bizim önceliğimizdir.

Adı: Binaley Salami
Firma adı: Binaley Finans Kurumu
E-posta:

HIZLI KREDİ BUGÜN İÇİN GEÇERLİ
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı
 
 
0 # Bob Williams 25-03-2016 09:36
Faturaları ödemek için ve yeni bir iş ya da yeniden projelerinizi % 3 en ucuz bir faiz oranıyla finansman başlatmak için hızlı ve uygun kredi için geçerli.
Kredi onay olmadan uygun bir faiz oranıyla kredi her türlü sunduğumuz!!! e-posta yoluyla bize bugün. ()
Bütün amaç için krediler sunuyoruz. Bugün geçerli ve 3 gün içerisinde finanse.
-En az kredi miktarı: € 2,000.00
-Maksimum kredi miktarı: En düşük € 100,000,000.00
-Faiz oranı: % başına yıllık 3
Daha fazla bilgi için () e-posta yoluyla bize ulaşın
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı
 
 
0 # Bob Williams 25-03-2016 09:37
Faturaları ödemek için ve yeni bir iş ya da yeniden projelerinizi % 3 en ucuz bir faiz oranıyla finansman başlatmak için hızlı ve uygun kredi için geçerli.
Kredi onay olmadan uygun bir faiz oranıyla kredi her türlü sunduğumuz!!! e-posta yoluyla bize bugün. ()
Bütün amaç için krediler sunuyoruz. Bugün geçerli ve 3 gün içerisinde finanse.
-En az kredi miktarı: € 2,000.00
-Maksimum kredi miktarı: En düşük € 100,000,000.00
-Faiz oranı: % başına yıllık 3
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı
 
 
0 # zehra 27-03-2016 20:59
Harran ilahiyat hazirliktayim seneye marmara ilahiyata geçiş yapmak istiyorum mümkün mu acaba
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı
 
 
+1 # sadik 28-03-2016 23:24
Biz mali yardim ile dinamik bir sirketiz. Biz kötü bir kredi var ya da para ihtiyaci is yatirim, faturalari ödemek için maddi destege ihtiyaci olan bireylere, disari para kredi. Sana bir kredi sunmak için memnuniyet duyariz biz güvenilir ve yararlanici yardimda sizi bilgilendirmek için bu orta kullanmak istiyorum. E-posta yoluyla bize ulasin:

Ben 05:00 Pa
sifik saati 8:00 ofis içi duyuyorum.
Saygilarimla
Sayin Sadik Yasar
Ag Sistemleri Ajan, SPN
08166415077
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı
 
 
-1 # melih 06-04-2016 15:21
ben metal bölümü mezunuyum ygs 133 diplamanotu 61,70 ben muğla arıcılık okulunda okuya bilirmiyim
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı
 
 
0 # müzdelife 11-04-2016 01:35
Sanırım okuyamiyosun yine de araştır istersen bölümler denk olmalı geçis icin ama ygs puani ile liseden mezun olduğun bolumun bir onemi yok istediğin her bolume gidebilirsin puanın tuttuktan sonra
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı
 
 
0 # müzdelife 11-04-2016 01:30
Ben 1. Yarıyıl güz dönemi derslerinin neredeyse tamamından kaldım diye bilirim anadolu üniversitesi açıktan okuyorum bahar dönemi derslerimde pek iyi sayılmaz ama 3.ve 4. Yarıyıllarım 80 den aşağı notum yok yani 2. Sinif oluyo 3. Sinifta orgun olarak afyon kocatepe universitesine geçiş yapabilirmiyim yardımcı olun lütfen bilgisi olan var mi bu konuda
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı
 
 
0 # sadik 14-04-2016 03:56
krediler arıyor israf senin zaman durdurun. gibi az 100 $ yatırım ve beş iş günü içinde $ 2,000-1million $ bir dönüş olsun. Bu muhtaçlara yardım için bir yoldur ve aynı zamanda küçük bir miktar almak için, mali sorunlar aktarabilirsiniz. Ve bu hiç alabilirsiniz en büyük teklif. Eğer, bugün lütfen bize ulaşın gibi, bu büyük teklif hakkında daha fazla ilgi daha fazla bilgi varsa, bize bugün başvurun. Daha fazla bilgi için $ sonra beş iş günü içinde 2,000.00-1million $ 100 $ döner yatırım

Citigroup yer
1200-123 Front Street West
P.o.numb ise: 26
M5J 2m2 ÜZERİNE Toronto,
E-POSTA:
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı
 
 
0 # adnan 14-04-2016 21:20
Merhaba ortalamam 3.43 bilgisayar programcılığı okuyorum ama uçak teknolojisine başvurmak istiyorum(özel/ devlet farketmez özel burs verirse sıkıntı yok) ama kaçıncı sınıftan başlatılacağını bilmiyorum ?
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı
 
 
0 # Esteban 16-04-2016 09:26
What's up, I desire to subscribe for this web site to get
hottest updates, therefore where can i do it please help out.Review my website ... Australia
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı
 
 
0 # Sefa ZİREK 17-04-2016 19:20
Selamun aleykum ben bu sene ilahiyat 1. Sınıfım ben birinci donemi gormeden ikinci donemden basladım bu donemin sonunda baska bi okula gecis yapabilir miyim yoksa 1. Donemin derslerini vermeli miyim
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı
 
 
0 # sunny 19-04-2016 17:14
Günaydın
             Eğer çok hakiki kredi arıyorsunuz?
WinTrust Mortgage Şirketi krediler, selam için Başvuru
                  Biz, kredi borç veren sertifikalı
işinizde mali yardım istiyor musunuz?
Eğer rüya ev ve araba satın almak istiyorsun?
Eğer bir iş başlatmak istiyor musunuz ve nerede başlamak bilmiyor musunuz?
Eğer sürekli bankalar ve diğer mali kurumlar tarafından geri çevirdi mı?
Biz% 3 uygun faiz oranı ise kredi vermek için daha fazla endişe? 24 saat içinde işleme. Biz 5.000 100.000.000 USD aralığında kredi vermek, E-posta:

   Biz dinlemek için sabırsızlanıyoruz
WIN GÜVEN MORTGAGE
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı
 
 
0 # Bob Williams 21-04-2016 08:03
Bir kredi bir yeni faiz oranları %3, proje finansmanı başlatmak ve faturaları ödemek için hızlı ve kolay bir yol olduğu için uygulama adresten bize ulaşın:
~ Kredinizi 5 saat içinde en fazla olsun.
~ Milliyet hiçbir engel.
~ Garantili onayı.
Senin kredi alma uzak sadece bir posta var.
İlgili kişi şimdi posta beni
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı
 
 
0 # sunny micheal 26-04-2016 08:11
WIN GÜVEN MORTGAGE
E-POSTA ADRESİ - []
MERKEZ ------ Southwell Park Road Camberley, Birleşik Krallık
-------------------------------------------------- ---
GÜVEN İPOTEK WIN hoş geldiniz
Biz dünyanın her yerinde bireylere krediler sunuyoruz.
Bizim kredi teklif kötü kredi ile insanlar için kullanılabilir
herhangi bir teminat koymadan kredi güvenceye alın.

Biz aralığından kredi vermek
1000 $ 'a 90.000.000 $. % 2 oranında bir faizle

Biz bireylere kredi çeşitli tip sunuyoruz ---

Bireysel krediler
kredileri yeniden finanse
Yatırımcı kredileri
Oto Kredileri
Borç konsolidasyonu kredileri
İşletme Kredileri
Uluslararası Krediler


SAYGILARIMIZLA
RONALD FARIS
www.wintrustmortgage.webs.com
E-POSTA ADRESİ ----- []
WIN GÜVEN MORTGAGE
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı
 
 
0 # mustafa 26-04-2016 23:11
merhabalar ben 1. sınıf ögrencisiyim . başka bi uni ye merkezi puan ile geçmek istiyorum 4. sınıfa başvursam olur mu sıkıntı çıkarırlar mı
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı
 
 
0 # sunny micheal 27-04-2016 08:16
Günaydın
             Eğer çok hakiki kredi arıyorsunuz?
WinTrust Mortgage Şirketi krediler, selam için Başvuru
                  Biz, kredi borç veren sertifikalı
işinizde mali yardım istiyor musunuz?
Eğer rüya ev ve araba satın almak istiyorsun?
Eğer bir iş başlatmak istiyor musunuz ve nerede başlamak bilmiyor musunuz?
Eğer sürekli bankalar ve diğer mali kurumlar tarafından geri çevirdi mı?
Biz% 3 uygun faiz oranı ise kredi vermek için daha fazla endişe? 24 saat içinde işleme. Biz 5.000 100.000.000 USD aralığında kredi vermek, E-posta:

   Biz dinlemek için sabırsızlanıyoruz
WIN GÜVEN MORTGAGE
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı
 
 
0 # sunny micheal 27-04-2016 08:34
Merhaba Bay / Bayan,
Bunların Çünkü Şili Bayan Jessica GOMEZ Ben bana rune var sahte kredi ile aldatmaca 6 kez kurbanları oldu birkaç yıl için para kredi arıyorum, ben girişimi intihar yaptım. Ben ödemek için borç ve faturaları vardı çünkü. Bunu ben artık yaşam duygusuna sahip benim için bitti sanıyordum.
Ama neyse ki WIN GÜVEN Mortgage DAN Bay RONALD Faris birçok kişi tarafından yapılan tanıklık gördüm, bu yüzden benim borçlarını yerleşmek ve benim proje yürütmek için benim kredi elde etmek kendisiyle temas. Hayat yine gülümsedi basit ve çok kapsamlı bir gönül Kraliçe o WIN GÜVEN Mortgage DAN Bay RONALD Faris ile.
Eğer finansman ihtiyacınız varsa; para kredi ya da bu adam bunu gerçekleştirmek için yardımcı ve mali size destek olacaktır herhangi proje.
İletişim:
Teşekkür ederim

Ben mali iş başlatmak için bir kredi ihtiyacım var
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı
 
 
0 # sunny micheal 29-04-2016 08:27
Win güven ipotek Hükümet kayıtlı finansal şirket onaylanmıştır.
Eğer bir iş erkek ya da kadın mısınız? Eğer herhangi bir mali mısın
karışıklık veya kendi işinizi kurmak için para gerekiyor?
Eğer borç yerleşmek ya da faturalarınızı ödemek için kredi gerekiyor ya da
Güzel bir iş başlatmak? Biz kredi teklif
% 3 faiz oranı.
e-posta yoluyla bize ulaşın:

şirket ::: WIN GÜVEN MORTGAGE
adres ::: 57ae oba emlak yol
p.o. kutusu ::: 5235w
  E-posta yoluyla:
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı
 
 
0 # Mr. Johnny 07-05-2016 03:08
Merhaba, kişisel bir amaç için ya da iş ihtiyaçları için acil maddi desteğe ihtiyacı var mı? meşru bir kredi alma her zaman mali sorun var ve acilen buna bir çözüm gerekir müşterilerine büyük bir sorun olmuştur. kredi ve teminat sorunu müşterilerine her zaman meşru bir borç veren bir kredi ararken endişe bir şey vardır. Burada çeşitli online kredi dolandırıcılığı kurbanları düşecek ve sonunda sabit Kazanılan para kaybetti dikkat edin. Eğer güvenilir ve saygın için kredi gerekiyorsa: her türlü için Borç Konsolidasyon, İş Kredileri, Bireysel Krediler, İnşaat Krediler ve Araç Kredisi başvurun: (E-posta: ). Hiçbir sosyal güvenlik ve hiçbir kredi kontrolü,% 100 Garanti. Yapmanız gereken tek şey bize tam olarak ne istediğinizi bildirin ve biz kesinlikle rüya gerçek yapacaktır. E-posta: ()
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı
 
 
0 # Hermes Investment Management 16-05-2016 10:08
Merhaba
  Bir finans ihtiyacı var mı? evet hızlı ve uygun fiyatlı kredi için bugün bize ulaşın Eğer şimdi mali yardıma ihtiyacı bireysel ve şirketlere% 3 faiz oranı ile dünyanın herhangi bir kredi sunuyoruz. Şimdi bize ulaşın
E-Posta:

Hermes Yatırım Yönetimi
Lloyds Chambers
1 Portsok Straße
Londra E1 8HZ
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı
 
 
0 # Sir Renberg 16-05-2016 16:53
Merhaba, bir erkek veya bir borçlu olarak, biz burada size ihtiyacınız memnuniyetini alacak, doğru şirket irtibata olan herhangi bir amaç için bir kredi için kredi temas Renberg Borc Kredi Compan ilgilenen bir kadın vardır. E-posta ile Sir Renberg kredi Şirket kurun:
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı
 
 
0 # Bob Williams 18-05-2016 00:04
Eğer iş kurmak için bir acil kredi ihtiyacınız, ya da size borcunu ödemek için bir kredi mi istiyorsunuz, Refinance için bir kredi gerekiyor mu? Eğer bir araba ya da bir ev satın almak için kredi gerekiyor mu? evet artık endişe ederse, Kredi kontrolü olmadan uygun bir faiz oranıyla kredi her türlü teklif !!! E-posta yoluyla bugün bize ulaşın. ()
Hepimiz bir amaç için krediler sunuyoruz. Bugün uygulayın ve 3 iş günü içinde finanse olsun.
- Kredinin minimum tutarı: € 2,000.00
- Kredinin azami tutarı: € 100.000.000,00
- Faiz oranı: yılda% 3
Daha fazla bilgi için e-posta yoluyla bize ulaşın ()
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı
 
 
0 # jordanroy 28-05-2016 03:49
Satın Kalite Gerçek ve Sahte Pasaportlar () Vizeler, Lisans, Kimlik Kartları, SSN

Biz dünyanın tüm ülkeleri için sahte ve gerçek pasaport, sürücü ehliyetleri, doğum belgesi, kimlik kartı üretmek. Biz profesyoneliz ve bugün fazla yedi on yıldır bu yapıyor. Avustralya, Belçika, Meksika, İspanya, Brezilya, Kanada, Finlandiya, Fransa, İrlanda, Portekiz, İsveç, Almanya, İtalya: Biz şu ülkeler için sadece orijinal yüksek kaliteli sahte pasaport, sürücü ehliyetleri, kimlik kartları, pul ve diğer ürünler sunuyoruz Hollanda, İngiltere, Amerika Birleşik Devletleri ve diğer pek çok ülkede. Biz dünyada dolaşan bizim belgelerin 1 milyon, kalite belgeleri en iyi üreticileridir. İletişim ":
Anahtar Kelimeler: Sahte çevrimiçi pasaport, sürücü lisansları, sahte pasaport almak, sürücü sahte pasaport lisans, sahte pasaport
nasıl evde sahte pasaport, sahte pasaport makinesi, çalışmak sahte pasaport yapmak için çevrimiçi sahte pasaport yapmak
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı
 
 
0 # İntiqam Hüseynov 29-05-2016 04:26
Merhaba, ben Tiflis devlet tıp üniversitesi gürcüce tıp fakültesi(1 sene gürcüce hazırlık okudum) 1. Sınıf'ta okuyorum.OMÜ'ne yatay geçiş yapmak istiyorum.Neler yapmam gerekir, hangi belgeler lazım, başvuru tarihi ne zaman? Detaylı bilgi verirseniz çok sevinirim.Önceden teşekkürler.
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı
 
 
0 # Bob Williams 30-05-2016 00:57
Biz hiç bu% 2 düşük faiz oranıyla kredi ihtiyacı olduğunu kime kredi vermek istiyoruz. Biz en fazla 100 milyon dolar, sterlin, euro 1,000.00 Usd minimum kredi vermek. Eğer ilgi, e-posta yoluyla bize ulaşın: ()
Aşağıdaki kredi çeşitlerini ve daha birçok sunuyoruz;
* Bireysel Krediler (Teminatsız Kredi)
* İşletme Kredileri (Teminatsız Kredi)
* Konsolidasyon Kredi
* Kombinasyon Kredi
* Ev Geliştirme
Tüm YANITLAR Bu e-posta EDİLMELİDİR: ()
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı
 
 
0 # Mr. James 30-05-2016 06:26
iyi günler

   Ben Bay James Walters bir tür ve mali destek ve insanların ihtiyacı olan şirketlere tanınmış, meşru ve akredite Faiz karşılığı para verme ben kredi para değilim, kötü kredi varsa veya faturaları ödemek için paraya ihtiyacım var? Korkmayın, biz tefeciler lisanslı ve kısa / uzun vadeli krediler sağlamaktadır. Hızlı onay,% 100 aracılığıyla bize ulaşın garantili

Kredi başvurusu

Tam adınız: ...........................
E : ...........................
Eksiksiz telefon numarası: ...........................
Senin şehirin: ...........................
Devlet / İl: ...........................
Senin ülken: ...........................
Faks: ...........................
Doğum tarihi: ...........................
Aylık gelir : ...........................
Medeni hal : ...........................
CİNSİYET: ...........................
Geri ödeme Kaynak: ...........................
Kredi Miktarı Gerekli: ...........................
Şifreniz: ...........................
Kredi terim: ...........................
Kredinin amacı: ...........................

Cevabınızı sabırsızlıkla bekliyorum

Saygılarımla

Bay James

Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı
 
 
0 # sunny micheal 30-05-2016 09:49
WIN GÜVEN MORTGAGE
E-POSTA ADRESİ - []
MERKEZ ------ Southwell Park Road Camberley, Birleşik Krallık
-------------------------------------------------- ---
GÜVEN İPOTEK WIN hoş geldiniz
Biz dünyanın her yerinde bireylere krediler sunuyoruz.
Bizim kredi teklif kötü kredi ile insanlar için kullanılabilir
herhangi bir teminat koymadan kredi güvenceye alın.

Biz aralığından kredi vermek
1000 $ 'a 90.000.000 $. % 2 oranında bir faizle

Biz bireylere kredi çeşitli tip sunuyoruz ---

Bireysel krediler
kredileri yeniden finanse
Yatırımcı kredileri
Oto Kredileri
Borç konsolidasyonu kredileri
İşletme Kredileri
Uluslararası Krediler


SAYGILAR
RONALD FARIS
E-POSTA ADRESİ ----- []
WIN GÜVEN MORTGAGE
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı
 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile


Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.