banner

Gazi Üniversitesi yüksek lisans başvuruları ve sınav takvimi
Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Yüksek Lisans Başvuru ve Sınav takvimini açıkladı. 2013-2014 eğitim ve öğretim yılı için yüksek lisans başvuruları 14 Ağustos 2013 tarihinde başlıyor.

Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü 2013-2014 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Dönemi Lisansüstü programlarının açılış, başvuru ve kayıt takvimini açıkladı.

14-18 Ağustos 2013

İnternet üzerinden online başvuruların alınması (beyan)

19-23 Ağustos 2013

 Müracaat eden adayların belgelerinin kontrol edilmesi (belgelendirme)

26-29 Ağustos 2013

 Sınava girecek adayların ilan edilmesi (kontenjanın üç katı)

03-04 Eylül 2013

 Sınavların yapılması

10 Eylül 2013

 Sınav sonuçlarının ilan edilmesi (kesin kayıt listesi)

11-13 Eylül 2013

 Kesin kayıt, ders seçimi ve danışman onayları

Başvuru koşulları neler?

ALES'ten en az 65 standart puanın alındığını gösterir belge

Lisans diplomasının aslı veya tasdikli örneği (Lisans öğreniminin yurt dışında tamamlanmış olması durumunda Yükseköğretim Kurulunca verilmiş denklik belgesi aranır.)

Lisans not dökümü aslı veya tasdikli örneği (Gazi Üniversitesi dışından başvuran adayların mezuniyet notları, mezun olduğu üniversitenin dönüşüm tablosuna göre düzenlenecektir.)

Yabancı dil puanını gösterir belgenin aslı veya noter tasdikli örneği (ÜDS, KPDS, YDS veya Üniversitelerarası Kurul tarafından denkliği kabul edilen diğer yabancı dil sınav sonuç belgesinin aslı veya noter tasdikli örneği. Belge yoksa yabancı dil puanı sıfır kabul edilecektir.)(Yabancı Dil Eşdeğerlilik Tablosu)

Nüfus cüzdanı sureti (T.C. Kimlik Numaralı)

Vesikalık fotoğraf (2 adet)

e-posta adresi

Diğer koşullar Enstitü Yönetim Kurulu tarafından tespit ve ilan edilir.

Detaylı bilgi için Tıklayın

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.